×
COVID-19: wiarygodne źródło wiedzy

PiS podsumowuje 2 lata i zdrowiem nie chwali się prawie wcale

Małgorzata Solecka
Kurier MP

Program 500 plus, nowe otwarcie w polityce zagranicznej, rozpędzająca się gospodarka – to główne powody do dumy dla liderów Prawa i Sprawiedliwości. Na wspólnej konferencji prasowej premier Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego o sukcesach w ochronie zdrowia mówiono niewiele.

Prezes PiS Jarosław Kaczynski i premier Beata Szydło podczas podsumowania dwóch lat rządow, 14 listopada 2017. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Jarosław Kaczyński nie powiedział na ten temat ani słowa. Beata Szydło – w pierwszej kolejności wymieniła program bezpłatnych leków dla seniorów, ale nie umieściła go w kontekście zmian w systemie ochrony zdrowia, ale szeroko rozumianej polityki społecznej, obiecując kolejne programy skierowane do seniorów.

Dopiero pod koniec wystąpienia premier wróciła do spraw związanych z ochroną zdrowia. - Rozpoczęliśmy proces reform. Wprowadziliśmy sieć szpitali. Do szkół wracają gabinety stomatologiczne. Przełomowa jest ustawa gwarantująca przynajmniej 6 proc. PKB na ochronę zdrowia. Ten proces się toczy – stwierdziła.

Na konferencji nie było mowy o rekonstrukcji rządu. Premier chwaliła swoich współpracowników („wszyscy ministrowie pracowali bardzo intensywnie i bardzo ciężko”), a jeśli wspomniała o błędach, to tylko po to, by zaznaczyć, że wnioski już zostały wyciągnięte. – Będziemy się starali dokończyć to, co zostało przygotowane – stwierdziła.

O tym, że ostatnie dwa lata to w ochronie zdrowia sukces, jest przekonane Ministerstwo Zdrowia. Na środę zaplanowano konferencję prasową: „Dobre dwa lata dla zdrowia”.

15.11.2017
Zobacz także

Przychodnie i gabinety lekarskie w pobliżu

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.

Poradnik świadomego pacjenta

  • Wyjątkowe sytuacje. Towarzyszenie osobie chorej na COVID-19
    Czy szpital może odmówić zgody na towarzyszenie hospitalizowanemu dziecku? Jak uzyskać zgodę na towarzyszenie osobie, która umiera w szpitalu z powodu COVID-19?
    Na pytania dotyczące pobytu w szpitalu podczas pandemii koronawirusa odpowiada Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Łukasz Chmielowiec.
  • Wyjątkowe sytuacje. Kiedy chorujesz na COVID-19
    Czy chory na COVID-19 może wyjść ze szpitala na własne żądanie? Jak zapewnić sobie prawo do niezastosowania intubacji. Na pytania dotyczące pobytu w szpitalu podczas pandemii koronawirusa odpowiada Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Łukasz Chmielowiec.