Seks po menopauzie – jakie objawy powinny budzić zaniepokojenie i być podstawą do wdrożenia terapii?
Seks po menopauzie – jakie objawy powinny budzić zaniepokojenie i być podstawą do wdrożenia terapii?
prof. dr hab. n. med. Maciej Wilczak Katedra i Klinika Zdrowia Matki i Dziecka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny
18.09.2018
Oceń:
Zobacz także
Seks ma działanie prozdrowotne
Sportowcom narzucano życie w abstynencji, szczególnie przed zawodami, bo uważano, że to sprzyja biciu rekordów. Ten mit został obalony dopiero w 1989 roku, opowiada profesor Zbigniew Lew-Starowicz.
Rosną potrzeby seksualne Polek
Polki mają coraz większe potrzeby seksualne i chętniej się do tego przyznają - wynika z raportu pt. „Seksualność kobiet. Raport 2016”. Dotyczy to również kobiet po menopauzie, a nawet pań po 70. roku życia.
Seksualność Polaków po 50. roku życia
"Gdy ludzie są sobie życzliwi, kochają się, to sfera seksualna nadal jest dla nich bardzo ważnym czynnikiem więziotwórczym. Każdy z nas ma prawo do poszukiwania i przeżywania przyjemności" - przypomina prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog.
Pulmonolog to lekarz specjalizujący się w chorobach układu oddechowego, przede wszystkim płuc i oskrzeli. Badania diagnostyczne wykonywane przez pulmonologa to m.in. RTG klatki piersiowej, spirometria z próbą rozkurczową, bronchoskopia i poligrafia (uproszczona wersja polisomnografii).
Gastrolog (gastroenterolog) i gastrolog dziecięcy to lekarze zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób układu pokarmowego, gruczołów trawiennych i dróg żółciowych.
Na twój numer +48 zadzwoni do Ciebie Doradca
Medyczny. Jeżeli nie uda mu
się z Tobą połączyć, podejmie kolejne 2 próby. W razie niepowodzenia powiadomimy Cię SMS-em jak
zrealizować poradę.