×
COVID-19: wiarygodne źródło wiedzy

Patecki: żenująca próba oszustwa

Onet

Czujemy się oszukani. Dziś bardzo żałuję, że podpisałem to lutowe porozumienie, bo ono nie jest realizowane – mówi w wywiadzie udzielonym Onetowi Damian Patecki, wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL.


Damian Patecki. Fot. damianmowi.pl

– Okazało się, że rządzący nie mogli się powstrzymać od próby szukania jakichś marnych, groszowych oszczędności kosztem lekarzy. To jest wręcz żenujące – stwierdził Patecki. – Mam wrażenie, że oni tam sądzili, że my jesteśmy jakimiś głupkami, nie śledzimy projektów ustaw, nie zauważymy ich prób oszustwa.

– Łamanie zasad wypracowanych w porozumieniu nie znajduje żadnego wytłumaczenia, to jest niewybaczalne – podkreśla wiceszef PR OZZL. Jego zdaniem tłumaczenia resortu zdrowia są „po prostu żenujące”. – Że ktoś inny pisał, że czegoś nie dopisał, że coś pojawiło się przez pomyłkę... Przecież to jest traktowanie nas jak idiotów! Liczyli może na to, że nie wyłapiemy tych kombinacji.

– Liczymy na to, że projekt zostanie poprawiony. Chociaż szczerze mówiąc, ja w to wątpię – przyznaje rezydent. – Nie bez powodu napisali taki właśnie tekst, boję się, że będą się przy nim upierać. Sam fakt, że sytuacja wygląda, jak wygląda, fatalnie świadczy o możliwości prowadzenia dialogu z rządem. Po prostu nie są ludźmi, którym można zaufać.

23.05.2018

Przychodnie i gabinety lekarskie w pobliżu

Doradca Medyczny
 • Czy mój problem wymaga pilnej interwencji lekarskiej?
 • Czy i kiedy powinienem zgłosić się do lekarza?
 • Dokąd mam się udać?
+48

w dni powszednie od 8.00 do 18.00
Cena konsultacji 12 zł

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.

Poradnik świadomego pacjenta

 • Wyjątkowe sytuacje. Towarzyszenie osobie chorej na COVID-19
  Czy szpital może odmówić zgody na towarzyszenie hospitalizowanemu dziecku? Jak uzyskać zgodę na towarzyszenie osobie, która umiera w szpitalu z powodu COVID-19?
  Na pytania dotyczące pobytu w szpitalu podczas pandemii koronawirusa odpowiada Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Łukasz Chmielowiec.
 • Wyjątkowe sytuacje. Kiedy chorujesz na COVID-19
  Czy chory na COVID-19 może wyjść ze szpitala na własne żądanie? Jak zapewnić sobie prawo do niezastosowania intubacji. Na pytania dotyczące pobytu w szpitalu podczas pandemii koronawirusa odpowiada Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Łukasz Chmielowiec.