Jeżeli lekarz pomógł Ci wrócić do zdrowia, warto wpisać słowa podziękowania lub pozytywną
opinię, aby polecić go w ten sposób innym pacjentom.
Formularz nie służy do kontaktu z lekarzem i rejestracji na wizyty.
Uwaga: po zaakceptowaniu przez moderatora, treść Twoich podziękowań będzie widoczna publicznie w profilu lekarza.
Halina Krzywik
Wspaniałej Pani Doktor dziękuję za opiekę nad moim chorym mężem, która wyprowadziła chorego ze stanu beznadziejnego. Sukcesów i dalszego powodzenia w zawodzie lekarza jak i w życiu osobistym. 👍
dr Krystyna Krzekotowska
DZIĘKUJĘ
Jacek S.
Gorące podziękowania za przywrócenie nadziei przekazuje J.S.
Jacek S.
Pani Doktor jest bardzo kompetentnym lekarzem w dziedzinie onkologii i hematologii. Dzięki Jej opiece zyskałem już cztery lata życia i ogromną radość z wyleczenia nowotworu żołądka. Zauważyłem, że wszyscy pacjenci, z którymi się w tym czasie spotykałem, mają bardzo dobrą opinię o podejściu do chorego, wyjaśnianiu charakteru choroby, stosowanym leczeniu chemioterapeutycznym i cierpliwym kontakcie z chorymi, którzy są z natury choroby bardzo niespokojni o swój los. Myślę, że trzeba także rozumieć niepokój rodzin i osób towarzyszących, którzy naczytawszy się rad dot. nowotworów, często niestety od różnych "uzdrowicieli" próbują dyskutować o sprawach z dziedziny "medycyny naturalnej" , przyjmując z niedowierzaniem osiągnięcia współczesnej wiedzy medycznej.
Jacek Siczek
Z dużym uznaniem dziękuję Pani doktor za ponad cztery lata opieki nade mną i doskonałą trafność doboru środków do walki z chłoniakiem żołądka. Dziękuję za profesjonalny i jednocześnie przystępny w rozmowie opis zaleconej terapii, co pozwoliło poznać istotę choroby i sposoby jej leczenia. Podziwiam także Panią doktor za niezwykłą pracowitość, gdyż jednoosobowo panuje nie tylko nad kilkudziesięcioma pacjentami kliniki na łóżkach szpitalnych ale także w tym samym czasie nad chemioterapią dzienną i zdalną obserwacją pacjentów na etapie po leczeniu klinicznym. Są to setki, a może tysiące osób, które tak jak ja co kilka miesięcy poddawane badaniom PET, obrazu hematologicznego krwi oraz zabiegom biopsji w miejscach atakowanych dawniej przez nowotwory.
Jestem emerytem, ale dziesiątki lat pracy z dużymi zespołami ludzi, których byłem szefem, wyrobiły zdolność oceny pracowników pod kątem obciążenia pracą jak i uzyskiwanymi efektami włożonego wysiłku. Dlatego uważam z całym przekonaniem, że Pani doktor Ewa Nita zasługuje na najwyzsze uznanie jakie może wystawić Jej pacjent.
Wojciech Z.
Dziękuję Pani Ewie, za zaszczepienie we mnie ducha walki, za opiekę i wsparcie... wierzę, że razem wygramy z moja chorobą... jesteśmy na najlepszej drodze... nie ma rzeczy niemożliwych... trzeba tylko naprawdę chcieć...
Poproś lekarza o uruchomienie e-rejestracji
Zobacz także
Gruczolak wątroby (wątrobowokomórkowy): przyczyny, objawy i leczenie
Gruczolaki wątroby to guzy wątroby, które mogą ulec zezłośliwieniu. W większości przypadków gruczolaki wątroby nie powodują objawów. Kobiety z gruczolakiem wątroby nie powinny stosować doustnych środków antykoncepcyjnych ani wkładek domacicznych uwalniających hormony. Chorzy z gruczolakiem wątroby nie powinni przyjmować steroidów anabolicznych. Leczenie jest operacyjne, głównie z uwagi na ryzyko zezłośliwienia gruczolaka
Rak kanału odbytu i brzegu odbytu
Najczęstszym pierwszym objawem jest krwawienie z odbytu, może występować świąd, ból, uczucie ciała obcego w odbycie, może być wyczuwalny guz. Niekiedy występuje nietrzymanie gazów lub stolca.
Ciężka hipertriglicerydemia
Dyslipidemia to stan, w którym stężenia lipidów i lipoprotein krążących w osoczu wykraczają poza wartości uznane za prawidłowe.
Ostra gastropatia krwotoczna (nadżerkowa)
Ostra gastropatia krwotoczna to ostre uszkodzenie błony śluzowej żołądka, w wyniku którego w żołądku pojawiają się krwawiące nadżerki. Może być między innymi wynikiem stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, spożywania alkoholu, a także toksycznego działania na błonę śluzową żołądka substancji produkowanych przez organizm, które mogą działać uszkadzająco na błonę śluzową żołądka – np. żółci.
Przewlekła białaczka limfocytowa
Przewlekła białaczka limfocytowa to jeden z nowotworów krwi. Występuje u osób dorosłych, częściej u mężczyzn niż u kobiet, a prawdopodobieństwo zachorowania wzrasta z wiekiem. Jedynie około 10% chorych w momencie postawienia diagnozy ma mniej niż 55 lat. Średnia wieku chorych wynosi zwykle 65–70 lat.
Rak endometrium
Rak endometrium, zwany również rakiem trzonu macicy, to częsty nowotwór złośliwy narządu rodnego kobiety, rozwijający się w błonie śluzowej wyściełającej wnętrze trzonu macicy.
Rak podstawnokomórkowy skóry
Rak podstawnokomórkowy rośnie przede wszystkim na odkrytych częściach ciała (głowa, szyja), ale może się rozwinąć na dowolnym obszarze ciała.
Astma aspirynowa
Astma aspirynowa, obecnie określana jako choroba układu oddechowego nasilana przez aspirynę jest szczególną postacią astmy. Podstawową jej cechą jest nadwrażliwość na aspirynę (kwas acetylosalicylowy) i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, oznaczane często skrótem NLPZ lub pochodzącym z języka angielskiego skrótem NSAID.
Zespoły hipereozynofilowe
Objawy zespołu hipereozynofilowego są mało specyficzne. Część pacjentów początkowo nie ma żadnych dolegliwości. Mogą występować tzw. objawy ogólne, czyli zmęczenie, gorączka, wzmożona potliwość oraz zmniejszenie masy ciała.
Rak trzustki - objawy nowotworów złośliwych trzustki - diagnoza i rokowania
Rak trzustki jest agresywnym nowotworem, cechującym się szybkim wzrostem miejscowym i rozprzestrzenianiem do węzłów chłonnych i wątroby. Zwykle jest rozpoznawany na zaawansowanym etapie, ponieważ na początku nie powoduje niepokojących objawów. Czynnikiem ryzyka zachorowania jest między innymi palenie tytoniu
Dieta w przewlekłej niewydolności nerek
Właściwa dieta łagodzi uciążliwe objawy mocznicy. Są to zwłaszcza nudności, wymioty, bóle głowy oraz ogólne osłabienie. Odpowiednia dieta może także spowolnić postęp choroby i odsunąć w czasie leczenie nerkozastępcze.
Bezoar
Bezoary są to ciała obce zalegające w żołądku, powstające w wyniku połykania różnych materiałów nieulegających trawieniu.
Czerwienica prawdziwa
Czerwienica prawdziwa (ang. polycythemia vera – PV) jest chorobą nowotworową szpiku, prowadzącą do znacznego zwiększenia liczby krwinek czerwonych (erytrocytów), któremu dodatkowo może towarzyszyć zwiększone wytwarzanie krwinek białych (leukocytów) i płytek krwi.
Małopłytkowość
Małopłytkowość to zmniejszona liczba płytek krwi. Małopłytkowość stwierdza się, kiedy liczba płytek krwi we krwi obwodowej wynosi <150 000/µl. Objawami małopłytkowości są krwawienia skórno-śluzówkowe: drobne wybroczyny (siniaki) pojawiają się w skórze kończyn, tułowia, rzadziej twarzy oraz w błonie śluzowej jamy ustnej. Często występują krwawienia z dziąseł, nosa, dróg moczowych i dróg rodnych u kobiet.
Małopłytkowość immunologiczna
Małopłytkowość immunologiczna to jedna z najczęstszych przyczyn małopłytkowości. W większości przypadków nie udaje się ustalić jej przyczyny. Choroba ma charakter nawrotowy, dlatego konieczna jest okresowa kontrola liczby płytek krwi. Leczenie stosuje się tylko u wybranych chorych. W przypadku długo utrzymującej się małopłytkowości wskazane może być usunięcie śledziony
Złośliwe nowotwory tkanek miękkich
Do nowotworów tkanek miękkich należą wszystkie guzy, które rozwijają się z mięśni szkieletowych (np. widocznych na ramieniu) i gładkich (np. odpowiadających za pracę mechaniczną jelita), tkanki tłuszczowej, tkanki łącznej naczyń krwionośnych i chłonnych. Tradycyjnie w obrębie grupy nowotworów tkanek miękkich omawia się także guzy obwodowego układu nerwowego.
Rhabdomyosarcoma (mięsak komórek prążkowanych, mięsak prążkowanokomórkowy)
Mięsak komórek prążkowanych jest nowotworem złośliwym tkanek miękkich, wywodzącym się z niezróżnicowanych embrionalnych komórek mezenchymalnych. Przyczyny rozwoju guza nie są znane, uważa się, że czynniki genetyczne wpływają na rozwój niektórych jego postaci.
Cukrzyce wtórne
Zalicza się do nich zaburzenia gospodarki węglowodanowej związane z chorobami trzustki, zaburzeniami endokrynologicznymi lub stosowaniem niektórych leków.
Meralgia z parestezjami
Meralgia z parestezjami należy do grupy tzw. neuropatii uciskowych, czyli chorób nerwów, u podłoża których leży przewlekły ucisk wywierany na nerw przez sąsiadujące z nim twardsze struktury.
Naczyniaki
Większość naczyniaków nie wymaga leczenia, a jedynie obserwacji i w przypadku naczyniaków narządów wewnętrznych okresowej kontroli w badaniach obrazowych, najczęściej USG. Duża część naczyniaków powierzchownych ulega samoistnemu zanikowi.
Podziękowania dla lekarza
Podziękuj lekarzowi i poleć go innym!
Jeżeli lekarz pomógł Ci wrócić do zdrowia, warto wpisać słowa podziękowania lub pozytywną opinię, aby polecić go w ten sposób innym pacjentom.
Formularz nie służy do kontaktu z lekarzem i rejestracji na wizyty.
Uwaga: po zaakceptowaniu przez moderatora, treść Twoich podziękowań będzie widoczna publicznie w profilu lekarza.