Quantcast
portal lekarzy i pacjentów

Palenie tytoniu

Palenie a&nbsppłuca
Palenie a płuca
Dla chorych na POChP zaprzestanie palenia tytoniu jest najskuteczniejszą metodą leczenia. Jest to jednocześnie jedyna w pełni udowodniona metoda powalająca na zahamowanie progresji choroby.
Papierosy typu light
Papierosy typu light
Mniejszą zawartość nikotyny i innych substancji w papierosie palacz kompensuje zwykle częstszym i głębszym zaciąganiem się dymem, który w ten sposób dociera do dalszych części płuc.
Metody walki z&nbspnałogiem palenia tytoniu
Metody walki z nałogiem palenia tytoniu
Uświadom sobie ogrom zniszczeń, jakie powoduje nałóg, jak również jego koszt finansowy. Palenie nie jest Twoją wadą lub słabością – to po prostu potencjalnie śmiertelna choroba, na którą zapadłeś i którą można wyleczyć.
Czy e-papierosy pomagają w&nbspzaprzestaniu palenia?
Czy e-papierosy pomagają w zaprzestaniu palenia?
E-papieros stał się w ostatnich latach bardzo popularną i dość powszechną formą zastępowania papierosa u osób uzależnionych od nikotyny także w Polsce.
E-papierosy – czy papierosy elektroniczne są szkodliwe?
E-papierosy – czy papierosy elektroniczne są szkodliwe?
Papierosy elektroniczne (e-papierosy) to urządzenia zasilane bateriami, które wytwarzają aerozol zawierający nikotynę. Aerozol ten powstaje w wyniku podgrzewania w urządzeniu płynu zawierającego nikotynę, glikol propylenowy i glicerynę. Do roztworu dodaje się różne substancje smakowe i zapachowe. Używanie e-papierosów uznaje się za mniej szkodliwe niż palenie tytoniu, choć nie znaczy to, że e-papierosy są bezpiecznie.
Czy w&nbspstarszym wieku warto zerwać z&nbspnałogiem palenia?
Czy w starszym wieku warto zerwać z nałogiem palenia?
Palenie również w starszym wieku zwiększa ryzyko przedwczesnego zgonu. Zmniejsza także prawdopodobieństwo pomyślnego starzenia się. Zerwanie z nałogiem jest możliwe także u seniorów, a ponadto poprawia przebieg chorób i znacząco zmniejsza śmiertelność.
REKLAMA
oferta-tygodnia

Czy mój problem wymaga pilnej interwencji lekarskiej?

Czy i kiedy powinienem zgłosić się do lekarza?

Dokąd mam się udać?

Zamów poradę

Organizacje pacjenckie

Dołącz do nas na Facebooku
Ładowanie...
Ładowanie...

Zbiórka szpitali w Ukrainie!

Przekaż darowiznę