×
COVID-19: wiarygodne źródło wiedzy

Nie przegapcie badań w szpitalu!

WSzW w Gorzowie Wlkp.

Panie mogą jeszcze zapisywać się na USG piersi w ramach Onkologicznego Białego Czwartku. Badania to cykliczna akcja gorzowskiego szpitala.


Dr n. med. Piotr Plecka od ponad roku prowadzi akcję profilaktyczną w gorzowskim szpitalu

Onkologiczny Biały Czwartek w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. odbywa się raz w miesiącu. To badania USG piersi dla pań, które nie ukończyły 50. roku życia i które do tej pory nie były pacjentkami poradni onkologicznej.

W czwartek 17 listopada z badań będzie mogło skorzystać 50 kobiet, o ile wcześniej zarejestrują się na wizytę. Wystarczy zadzwonić do szpitalnego call center pod numer 95 782 77 77. Rejestracja pracuje od 7.00 do 14.30, zapisy będą prowadzone do wyczerpania miejsca - być może jeszcze w dniu badań.

Dla kobiet w wieku 50-69 lat jest program profilaktyki raka piersi, w ramach którego mogą one co dwa lata zgłosić się na darmową mammografię. Onkologiczny Biały Czwartek w szpitalu jest adresowany dla pań młodszych - do 50. roku życia, których nie obejmuje program i u których badanie USG jest miarodajne.

- W razie potrzeby jednak pogłębiamy diagnostykę i niektórym pacjentkom od razu robimy też mammografię, żeby dokładnie sprawdzić ewentualne zmiany - mówi dr n. med. Piotr Plecka, onkolog kliniczny, chemioterapeuta, który prowadzi akcję w szpitalu.

Czwartkowe badania zaczną się od 10.00 w ośrodku radioterapii (nowy budynek na tyłach szpitala przy ul. Dekerta), w gabinecie 0015.

Kolejna akcja będzie w grudniu. Warto jednak pamiętać, że w każdej chwili i bez skierowania panie mogą umówić się na wizytę w poradni onkologicznej i ginekologicznej, skąd specjaliści - w razie potrzeby - również kierują na USG piersi czy inne konieczne badania. Rejestracja przez call center – tel. 95 782 77 77.

16.11.2022
Zobacz także
  • Rak piersi
Wybrane treści dla Ciebie:
  • Rak piersi
  • Choroby piersi
Doradca Medyczny
  • Czy mój problem wymaga pilnej interwencji lekarskiej?
  • Czy i kiedy powinienem zgłosić się do lekarza?
  • Dokąd mam się udać?
+48

w dni powszednie od 8.00 do 18.00
Cena konsultacji 12 zł

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.
Zbiórka dla szpitali w Ukrainie!
Poradnik świadomego pacjenta