×
COVID-19: wiarygodne źródło wiedzy

dr n. med. Łukasz Kmieciak

Specjalizacja

  • Neurologia

Miejsca pracy: Umów wizytę/Poproś o terminarz

Informacje i kontakty

Studia
2004–2005 Uniwersytet Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Tianjin
1994–2002 Akademia Medyczna w Łodzi
2000–2001 Pekiński Uniwersytet Języka i Kultury
Dorobek zawodowy
- Centrum Leczenia Bólu Narodowego Szpitala Neurologiczno-Neurochirurgicznego w Londynie (Pain Management Centre at the National Hospital for Neurology and Neurosurgery)
- Pierwszy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycyny Tradycyjnej w Tianjin (First Teaching Hospital of Tianjin University of Traditional Chinese Medicine)
- Pekiński Szpital Przyjaźni Chińsko-Japońskiej (China-Japan Friendship Hospital).
- Poradnia Leczenia Bólu Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Witolda Orłowskiego
Zainteresowania zawodowe
Jestem lekarzem, specjalizuję się w leczeniu bólu. Przychodzą do mnie Pacjenci, którzy chcą żyć normalnie, a przeszkadza im w tym ból.
W większości są to ludzie którzy nie chcą bądź nie mogą brać leków, albo leki przestały im pomagać. Tym ludziom ból odbiera pewność siebie bo nigdy nie wiedzą kiedy ich dopadnie. Mają poczucie winy, że są mniej obecni w życiu rodziny, są mniej efektywni w pracy.
Pomagam Pacjentom rozstać się bólem, wrócić do normalnego życia, roli małżonka, rodzica, szefa. Innymi słowy pomagam wrócić do dawnej sprawności – prywatnie i zawodowo.
Moi Pacjenci znów zaczynają cieszyć się życiem, są lepszymi rodzicami, małżonkami, kochankami, są bardziej wydajni w pracy.
Przynależność do towarzystw i organizacji
Polskie Towarzystwo Badania Bólu
Polskie Towarzystwo Bólów Głowy
Polskie Towarzystwo Akupunktury
Amerykańskie Towarszystwo Interwencyjnego Leczenia Bólów Głowy
Inne informacje
Specjalizuję się w leczeniu bólu przy zastosowaniu technik interwencyjnych pod kontrolą USG (blokady, kriolezja), farmakoterapii i akupunktury. Za cel stawiam sobie łączenie w leczeniu bólu tego co najlepsze z Medycyny Zachodniej i Medycyny Chińskiej.

W 2013 roku ukończyłem z wynikiem "bardzo dobrym" dwuletnie studia podyplomowe "Medycyna Bólu" na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Od 2011 roku systematycznie szkolę się w zastosowaniu technik interwencyjnych leczenia bólu pod kontrolą USG: min. wykonywanie blokad i iniekcji pod kontrolą USG, kriolezji, termolezji oraz zastosowania technik interwencyjnych w leczeniu bólów głowy.

W 2010 roku uzyskałem tytuł specjalisty neurologa.

W 2007 roku obroniłem rozprawę doktorską pt. „Ocena wpływu wybranych metod fizykalnych na parametry elektrofizjologiczne nerwu pośrodkowego i objawy kliniczne u chorych z zespołem cieśni nadgarstka” na stopień doktora nauk medycznych w dziedzinie neurologia.

W czasie stypendium w Chinach w latach 2000-2001 i 2004-2005 ukończyłem studia podyplomowe z zakresu Akupunktury i Medycyny na Uniwersytecie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Tianjin i praktykowałem w Pekińskim Szpitalu Przyjaźni Chińsko-Japońskiej
Kontakt

Podziękowania dla lekarza

Podziękuj lekarzowi i poleć go innym!

Jeżeli lekarz pomógł Ci wrócić do zdrowia, warto wpisać słowa podziękowania lub pozytywną opinię, aby polecić go w ten sposób innym pacjentom.

Formularz nie służy do kontaktu z lekarzem i rejestracji na wizyty.