Kandydoza błony śluzowej jamy ustnej
Kandydoza jamy ustnej występuje często, szczególnie u niemowląt (pleśniawki) i u osób stosujących protezy zębowe.
Kandydoza jamy ustnej występuje często, szczególnie u niemowląt (pleśniawki) i u osób stosujących protezy zębowe.
Jakie są Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej? Jak należy się do niego przygotować?
Co ciekawe, za ruchy języka odpowiadają nie tylko mięśnie budujące język, lecz również mięśnie zewnętrzne języka, z jednej strony przyczepione do różnych struktur (czaszka, żuchwa, kość gnykowa), a z drugiej do języka.
Przyzębie pełni ważne funkcje. W skrajnym przypadku chorób przyzębia chory może stracić nawet zdrowy ząb. Chore przyzębie – a więc dziąsła, kość i ozębna – to „żywa rana”, która czasami obejmuje całą jamę ustną, ma więc rozmiar wielkości dłoni.
Proces zanikania kości dotyczy nie tylko kości zębodołu, z którego został usunięty ząb, lecz również kości otaczającej zęby sąsiednie. Dlatego też – jeśli jest taka możliwość – należy leczyć, a nie usuwać zęby.
W badaniach RTG idealnie odwzorowane są zarówno tkanki zęba, jak i kość. Dentysta poszukuje oznak próchnicy, przebiegu kanałów i resorpcji zębów oraz, jeśli taki był cel badania, złamań korzenia.
Na czym polega leczenie i jak długo trwa? Jakie są zagrożenia związane z leczeniem i jakie korzyści? Dlaczego warto się leczyć?
Bardzo dużą wagę przywiązuje się do wyglądu człowieka. Obok stanu włosów, kształtu oczu czy szczupłej sylwetki ocenie podlega także uśmiech.
Na czym polegają recesje dziąsłowe? Jak długo trwa leczenie i jakie są zagrożenia z nim związane? Jakie są korzyści z leczenia i dlaczego warto się leczyć?
Budowa i funkcja szczęki oraz żuchwy.
W jamie ustnej dorosłego człowieka prawidłowo znajduje się od 28 do 32 zębów. Każdy ząb ma specyficzną budowę i składa się z różnych tkanek i elementów.