Czy infekcyjne zapalenie spojówek można leczyć bez antybiotyku?
W artykule przedstawiono, kiedy po ugryzieniu należy wdrożyć antybiotykoterapię, zależnie od rodzaju rany.
W dniach 29–30 września w Krakowskim Centrum Kongresowym odbędzie się XXII Krajowa Konferencja Szkoleniowa – Jesień Pediatryczna 2023. W programie 6 sesji tematycznych, poświęconych gastroenterologii i żywieniu, wyzwaniom diagnostyczno-terapeutycznym, profilaktyce zakażeń, kardiologii, nefrologii, laryngologii, stomatologii, ortopedii, reumatologii i endokrynologii. Dla uczestników przygotowaliśmy również bogatą ofertę warsztatów. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia. Do zobaczenia w Krakowie!
W artykule przedstawiono nowe informacje dotyczące oznaczenia kalprotektyny w stolcu w różnych chorobach przewodu pokarmowego u dzieci, postępowania u dzieci z chorobą trzewną (celiakią) i ich monitorowania, zastosowania testów oddechowych w diagnostyce chorób przewodu pokarmowego u dzieci oraz postępowania w przypadku podejrzenia połknięcia baterii przez dziecko.
Która z pozycji charakteryzuje się większym bezpieczeństwem? Czy czas wyjęcia mandrynu ma znaczenie?
Jak prawidłowo cewnikować pęcherz moczowy u dzieci? Czym się różni technika cewnikowania cewnikiem jednorazowym i cewnikiem Foleya? Zobacz film instruktażowy i uniknij błędów.
6 sesji tematycznych, 23 praktyczne wykłady, odpowiedzi na pytania uczestników! Ze wszystkimi wykładami można się zapoznać bezpłatnie, za udział w konferencji uczestnicy otrzymują 18 punktów edukacyjnych – zapraszamy!
Jaka jest rola USG w wykrywaniu powikłań ze strony jamy opłucnej?
Leczenie AZS powinno być tak dobrane, aby dziecko mogło normalnie funkcjonować, aby nie czuło się odmieńcem, nie było stygmatyzowane – mówi prof. Aleksandra Lesiak z UM w Łodzi.
Jak postępować w przypadku niedrożności dróg oddechowych po aspiracji ciała obcego zgodnie z wytycznymi?