W artykule zebrano wiarygodne dane naukowe dotyczące różnych aspektów żywienia niemowląt, m.in. napojów (w tym roślinnych, soków i mleka innego niż krowie), suplementacji witamin i mikroelementów oraz wprowadzania pokarmów uzupełniających.
Konferencja odbędzie się w portalu Medycyny Praktycznej od 22 marca do 1 maja, udział w niej jest dla wszystkich lekarzy bezpłatny. W programie częstsze i rzadsze problemy w praktyce pediatrycznej z zakresu chorób zakaźnych, szczepień ochronnych, żywienia, laryngologii, nefrologii, stanów nagłych, sesja warsztatowa „Zrób to sam” oraz sesje „Od objawu do rozpoznania”, w tym roku dotyczące bólu ucha i obrzęków obwodowych. Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji.
O najczęstszych chorobach neurologicznych występujących u pacjentów w okresie nastoletnim, m.in. padaczce, bólach głowy i migrenach, chorobach demielinizacyjnych, tikach i chorobach nerwowo-mięśniowych mówi prof. Maria Mazurkiewicz-Bełdzińska
Jakie inne zmiany skórne może wywołać zakażenie parwowirusem B19 oprócz rumienia zakaźnego?
Najważniejszym elementem artykułu jest omówienie objawów alarmowych wskazujących na ryzyko zmian wewnątrzczaszkowych. Przedstawiono również charakterystykę rdzeniaka zarodkowego.
Jakie są charakterystyczne cechy MIS-C? Jakie jest leczenie pierwszego wyboru?
Jaka jest aktualna klasyfikacja niedoborów odporności? Czy ich objawy to tylko ciężkie lub nawracające zakażenia? Jak immunologia może pomagać w leczeniu chorób nowotworowych?
Co ma wspólnego mononukleoza zakaźna z zapaleniem pęcherzyka żółciowego?
Jaka jest diagnostyka różnicowa przepukliny pachwinowej? Kiedy wodniak jądra wymaga leczenia operacyjnego?
Skąd biorą się zaburzenia w seksualności dzieci i młodzieży? Jak klasyfikujemy te zaburzenia? Jakie są normatywne i szkodliwe zachowania seksualne u dzieci i młodzieży?