Zaburzenia oddychania mogą stanowić działanie niepożądane po podaniu obu leków. Większe ryzyko jest związane z dożylnym podaniem leków przeciwdrgawkowych. W badaniach wykazano większe ryzyko zaburzeń oddychania w przypadku dożylnego podawania fenobarbitalu niż diazepamu. Najbezpieczniejsza jest droga doodbytnicza, ale przy zachowaniu właściwego dawkowania.
Piśmiennictwo
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.
Szukasz poradni, oddziału lub SOR w swoim województwie? Chętnie pomożemy. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki placówek.
Twój pacjent ma wątpliwości, kiedy powinien zgłosić się do lekarza? Potrzebuje adresu przychodni, szpitala, apteki? Poinformuj go o Doradcy Medycznym Medycyny Praktycznej