Celem wytycznych jest przedstawienie
metod właściwego dokonywania pomiarów biometrycznych
płodu oraz rozpoznawania zaburzeń
jego wzrastania.
8 sesji tematycznych, 32 praktycznych wykładów, odpowiedzi na pytania uczestników! Ze wszystkimi wykładami można się zapoznać bezpłatnie. Zapraszamy!
Istnieją naukowe dowody potwierdzające tezę, że osoby w starszym wieku znacznie częściej niż osoby młodsze wymagają uzupełniającej farmakoterapii w celu skutecznego kontrolowania dokuczliwych objawów OAB.
Eksperci odnieśli się do szczepienia pacjentek z nowotworami narządu płciowego.
Z danych NFZ wynika, że 18 proc. chorych na raka jajnika leczy się w POZ-ach. W jaki sposób? Chirurgiczne leczenie, a może chemioterapia? Kuriozum, prawda? A jednak, oficjalnie tak jest. Dlatego apeluję o stworzenie rejestrów narządowych – mówi prof. Mariusz Bidziński, konsultant krajowy ds. ginekologii onkologicznej.
Oczekujemy poważnego traktowania problemu zaburzeń płodności. Jest to najistotniejszy problem zdrowotny, z jakim – z punktu widzenia państwa – mamy do czynienia. Nie chodzi nawet o zdrowie pojedynczej pary. To jest dbanie o kondycję państwa we wszystkich jego aspektach – przekonuje prof. Rafał Kurzawa, prezes PTMRiE.
W skontrolowanych przez NIK szpitalach pacjentkom, które poroniły, urodziły martwe dziecko lub których dziecko zmarło tuż po porodzie, nie zapewniono prawidłowej i wystarczającej opieki.