Czy i jaki odstęp należy zachować między szczepieniem przeciwko COVID-19 a szczepieniem przeciwko żółtej gorączce lub innymi zalecanymi przed podróżą zagraniczną?
Co zrobić, jeśli pacjent się zgłosił, a nie ma jego skierowania w systemie?
Czy może je wystawić lekarz pracujący w POZ lub szpitalu węzłowym, jeśli termin na zapisy już minął?
Czy tylko w szpitalu węzłowym, do którego złożono deklarację, czy w dowolnej uprawnionej placówce?
W Parlamencie Europejskim przedstawiciele firm farmaceutycznych tłumaczyli się z opóźnień i zmniejszania dostaw do krajów unijnych. Z kolei na tele-szczycie przywódcy krajów Wspólnoty debatowali m.in. o tempie realizacji szczepień, zagrożeniach związanych z pojawianiem się nowych wariantów wirusa, a także o certyfikatach czy też paszportach szczepień.
W badaniu zapytano o ocenę organizacji szczepień, stosunek do szczepień, a osoby starsze o ich doświadczenia związane z rejestracją na szczepienie.
Jak przeprowadzić szczepienie przeciwko żółtej gorączce i jak prawidłowo udokumentować szczepienie? W jakich sytuacjach zaleca się się szczepienie przeciwko japońskiemu zapaleniu mózgu? Czy w medycynie podróży stosuje się szczepionkę przeciwko dendze i malarii?
Bezpieczeństwo szczepionki oceniono u młodych dorosłych zaszczepionych trzecią dawką z uwagi na zwiększone ryzyko zachorowania na świnkę.
Analizą objęto lata 2007–2017, w których realizowano program powszechnych szczepień przeciwko
HPV, z uwzględnieniem okresu wzmożonego nadzoru, związanego z rozszerzaniem programu na populację chłopców.
Jeśli producenci wywiążą się z deklarowanych dostaw, prawdopodobnie do końca marca będziemy mogli zaszczepić więcej osób, niż zakładane w tej chwili 3 miliony – poinformował w piątek szef KPRM Michał Dworczyk.