Serdecznie zapraszam do udziału w konferencji Neuroimmunologia 2023 już 20 października w portalu mp.pl – prof. Monika Adamczyk-Sowa.
Pułapki neurofizjologiczne w zespołach z ucisku, choroby je imitujące, trudne przypadki diagnostyczne, diagnostyka różnicowa opadania stopy, zespół cieśni nadgarstka: obraz kliniczny, proponowane badania elektrodiagnostyczne. Te i wiele innych przydatnych w codziennej praktyce zagadnień poruszymy już 17–18 listopada w Krakowie podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Korelacje kliniczno-neurofizjologiczne zespołów cieśni". Nie przegap!
Podczas wykładu specjalistka tłumaczy wpływ mikrobioty na przewód pokarmowy, metabolizm, układ immunologiczny i nerwowy.
Nieodpowiednio leczona lub zbyt późno rozpoznana prowadzi do uszkodzenia górnych dróg moczowych i przewlekłej choroby nerek.
Zapraszamy do obejrzenia zapisu webinarium pod tytułem „Choroba Fabry'ego – znana i nieznana”. Wywiad z ekspertką w dziedzinie leczenia choroby Fabry'ego poświęcony został omówieniu objawów różnych postaci tej choroby oraz przedstawieniu implikacji diagnostycznych i leczniczych w różnych grupach pacjentów.
Należy pamiętać, że jej objawy są mało swoiste i łatwo można je przypisać częściej występującym stanom i chorobom.
Prezentujemy 3 część aktualnie toczących się bądź zakończonych badań klinicznych dotyczących terapii dodanych w stwardnieniu rozsianym.
W artykule poruszono zagadnienia cukrzycy noworodkowej, cukrzycy typu MODY i zespołów genetycznych związanych z cukrzycą.
Jak może wyglądać przyszłość chorych na padaczkę lekooporną? Czy mogą liczyć na nowe terapie o innym mechanizmie działania? Posłuchaj wypowiedzi eksperta.
20-letni pacjent skarżył się na zaburzenia chodu postępujące od 2 lat. Jaką postawiono diagnozę?
Czy po podaniu dożylnym może przedostać się do innych komórek niż alfa-motoneurony rdzenia, wywołując działania niepożądane podczas leczenia SMA?
Specjalistka odpowiada na pytanie o sytuację specyficznej grupy pacjentów z rdzeniowym zanikiem mięśni.