Znaczenie dłu-goterminowych wyników leczenia u pacjentów w stanie krytycznym O swoim zainteresowaniu długoterminowymi wynikami leczenia opowiada prof. Jill Rudkowski z Uniwersytetu McMaster w Kanadzie.
Webinar „Dziś pytanie – dziś odpowiedź na temat problemów diagnostyki i terapii chorych z niewydolnością serca” Jak rozpoznać niewydolność serca w przypadku prawidłowej frakcji wyrzutowej w echokardiografii lub prawidłowego stężenia peptydów natriuretycznych? Jak prowadzić leczenie niewydolności serca u chorych z hipotensją? Którą flozynę wybrać? Jak bezpiecznie stosować spironolakton i eplerenon u pacjentów z niewydolnością serca? Na co zwrócić uwagę przy stosowaniu dobutaminy w schyłkowej niewydolności serca? To tylko niektóre z pytań, o których dyskutowali zaproszeni goście. Omówili także postępowanie w przypadku kilku pacjentów, których opisy Państwo przesłali. Zachęcamy do zapoznania się z nagraniem webinaru.
Dieta bogatobiałkowa u chorych w stanie krytycznym – czy jest się czego obawiać? Omówienie wyników badania z randomizacją opublikowanego lutym 2023 roku na łamach czasopisma „Lancet”.
Nowe spojrzenie na ECMO w leczeniu najciężej chorych pacjentów Ostra niewydolnośc oddechowa i/lub krążenia jest nadal wyzwaniem dla intensywistów na całym świecie. Pandemia COVID-19 stanowiła czas, w którym najwięcej dowiedziliśmy się o roli ECMO.
Ogólnoustrojowa toksyczność leków miejscowo znieczulających Zapoznaj się ze schematem postępowania w zatruciu LZM. Ten materiał ma uprościć i przyspieszyć podejmowanie decyzji w stanach zagrożenia życia takich jak LAST. Wydrukuj i powieś wszędzie tam, gdzie używane są leki znieczulenia miejscowego.
Intensywna Terapia 2023 – dołącz online! Jak dawkować antybiotyki u chorych z terapią nerkozastępczą? Zatrucia alkoholami niespożywczymi – jak postępować w SOR? Płyny w sepsie – czy mniej znaczy więcej? Oporność na antybiotyki – problem każdego OIT? Sztuczna inteligencja na OIT – moda czy potrzeba? To tylko część tematów w bogatym programie Konferencji. Tych, którzy nie mogli być obecni w Krakowie zachęcamy do udziału w wersji online. Wciąż możesz zostać uczestnikiem konferencji – zapraszamy!
Rola anestezji regionalnej w leczeniu bólu u pacjenta po urazie wielonarządowym Czy zalety anestezjologii regionalnej można wykorzystać w leczeniu pacjentów po urazach wielonarządowych?
Do jakich wartości ciśnienia tętniczego należy dążyć podczas znieczulenia? Niskie wartości ciśnienia tętniczego podczas znieczulenia związane są z licznymi powikłaniami sercowo-naczyniowymi.
Badania po pozaszpitalnym nagłym zatrzymaniu krążenia Jakie badania diagnostyczne trzeba wykonać po pozaszpitalnym nagłym zatrzymaniu krążenia u pacjenta, którego historii choroby nie znamy?
Kwalifikacja kardiologiczna do zabiegów niekardiologicznych Prof. Rafał Dąbrowski przedstawia kryteria kwalifikacji do zabiegu niekardiologicznego pacjenta z chorobą wieńcową, niewydolnością serca, wadą serca lub arytmią.
Porównanie skuteczności i bezpieczeństwa kwasu traneksamowego i adrenaliny w kontrolowaniu krwawienia podczas bronchoskopii diagnostycznej Omówienie wyników badania z randomizacją opublikowanego w kwietniu 2023 r. na łamach czasopisma "Chest".