Zapraszamy do wysłuchania wykładu dr. Piotra Wierzbińskiego wygłoszonego na XIV Krajowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Kontrowersje w psychiatrii 2022”.
Stosowanie nielegalnych używek może wywoływać przemijające objawy wytwórcze będące skutkiem ostrego zatrucia – ale może też prowadzić do wystąpienia zespołu najbardziej przypominającego jedno z pierwotnych zaburzeń psychotycznych.
Rośliny i grzyby o potencjale psychodelicznym stosowane są przez człowieka od wieków, jeśli nie tysiącleci, do holistycznego „uzdrawiania” ciała i duszy.
Towarzysząca intensywnym ćwiczeniom wysokobiałkowa i ubogotłuszczowa dieta, przyjmowane suplementy diety i odżywki oraz sterydy anaboliczne wywołują negatywne skutki zdrowotne.
Obniżony nastrój, poczucie beznadziejności, wzmożony lęk, rozregulowanie rytmu okołodobowego i zaburzenia neuropoznawcze – to tylko niektóre następstwa przebycia COVID-19.
Prowadzenie tranzycji u osób niebinarnych, interakcje lekowe marihuany i jej składników, zaburzenia posttraumatyczne, sytuacja prawna ofiar przemocy, bezpieczeństwo i interakcje leków psychostymulujących, zaburzenia psychiczne i problemy ogólnomedyczne, różne twarze depresji – te i wiele innych zagadnień przedstawionych zostało w ramach XV Krajowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Kontrowersje w psychiatrii". Tych, którzy nie mogli być obecni w Krakowie, zachęcamy do udziału w wersji online. Wciąż możesz zostać uczestnikiem konferencji – zapraszamy!