Czy ma ona wpływ na obserwowane u wielu osób trudności z utrzymaniem zmniejszonej masy ciała?
W jakich sytuacjach należy się zgłosić do ginekologa?
Czy podczas leczenia agonistami GLP-1 lub GIP/GLP-1 możliwe są inne korzyści, poza poprawą glikemii u tych chorych?
Jakie leczenie można zaproponować mężczyznom z niepłodnością i nieprawidłowym wynikiem seminogramu?
Czy istnieje korelacja pomiędzy nadmierną masą ciała a zwiększoną zapadalnością na raka tarczycy?
Czy są jakieś wytyczne dotyczące suplementacji u osób z takimi ograniczeniami?
Jakie mogą być przyczyny?
Jakie objawy występujące u osoby z nadwagą lub otyłością powinny skłaniać do wykonania badań przesiewowych w kierunku hiperkortyzolemii?
Czy spożycie większej ilości jodu co kilka dni (np. dużych porcji ryb) pokrywa zapotrzebowanie?
Czy potrzebne są jeszcze inne badania?
Co na ten temat mówią zalecenia towarzystw naukowych?
Czy u kobiet z chorobami tarczycy (w tym z chorobą Hashimoto) można bezpiecznie stosować menopauzalną terapię hormonalną?
Hiponatremia, hiperkaliemia, hipotensja oraz niespecyficzne objawy ogólne mogą sugerować nierozpoznaną niedoczynność kory nadnerczy. Warto rozważyć tę diagnozę zwłaszcza u pacjentów z zaburzeniami gospodarki wodno-elektrolitowej niewyjaśnionymi innymi przyczynami.
Czy jest to wskazaniem do leczenia lewotyroksyną?
Czy wystarczające jest osiąganie celów glikemicznych CGM do oceny wyrównania glikemii i spełnienia kryteriów refundacji CGM?
Które z badań oceniających układ hormonalny mężczyzny są podstawowe, a jakie zleca się w dalszej kolejności?
Jakie są konsekwencje hipogonadyzmu dla układu kostno-stawowego?
Czy kontynuowanie farmakoterapii otyłości semaglutydem lub tirzepatydem (które są także lekami przeciwcukrzycowymi) wyklucza uznanie remisji cukrzycy typu 2?
Jak często należy wykonywać kontrolne badanie USG tarczycy u chorego z wolem guzkowym?
Czy otyłość zwiększa ryzyko rozwoju wola guzkowego?