11 listopada w Krakowie odbędzie się 3. Krakowski Bieg Niepodległości, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Organizatorzy spodziewają się, że weźmie w nim udział ok. 3 tys. osób.
Godziny rozpoczęcia zajęć szkolnych są niedostosowane do chronotypu uczniów, co negatywnie oddziałuje na ich zdolność do samoregulacji – zawiadamia czasopismo „Pediatrics”.
W Zabrzu trwa V Regionalna Konferencja z cyklu Psychologia a Medycyna pt. „Zaburzenia odżywiania – od profilaktyki do chirurgii”. Patronat nad tym wydarzeniem objęli marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa oraz prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.
Prof. Danuta Chlebna-Sokół, pediatra z Kliniki Propedeutyki Pediatrii i Chorób Metabolicznych Kości Uniwersytetu Medycznego w Łodzi znalazła się wśród nowych kawalerów Orderu Usmiechu - poinformowała w środę kapituła.
W ostatniej chwili rozpisano przetarg, minister zdrowia podpisał nowelizację rozporządzenia o szczepieniach obowiązkowych, ale czy realizacja zamówienia będzie możliwa w krótkim czasie wyznaczonym przez resort?
Niemal co siódme dziecko na świecie (czyli około 300 mln) żyje na obszarach, na których zanieczyszczenie powietrza co najmniej 6-krotnie przekracza międzynarodowe wytyczne.
Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, największy szpital dziecięcy na Śląsku i jeden z największych w Polsce, ma nową maskotkę. Miś o imieniu Zdrowuś jest lekarzem, ma fartuch i pluszowy stetoskop. Ma pomóc dzieciom oswoić szpitalną przestrzeń.
Temat szczepień zdominował obrady sejmowej Komisji Zdrowia. Najpierw dyskusję wzbudziła propozycja umożliwienia obrotu szczepionkami lekarzom rodzinnym, a potem wrócił temat szczepionek przeciwko pneumokokom dla wszystkich niemowląt.
Zakaz odwiedzin obowiązuje od 25 października na oddziałach pediatrycznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Został wprowadzony ze względy na bardzo dużą liczbę infekcji wirusowych.
119 wcześniaków z Polski przebadali lekarze szukając genetycznych przyczyn przewlekłej choroby płuc i retinopatii wcześniaczej. „Organizmy tych dzieci w zależności od stopnia dojrzałości produkowały inne zastawy białek, a to może wpływ na ich dalszy rozwój” - mówili w poniedziałek specjaliści.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.