15 lutego w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prace rozpoczął zespół, którego celem jest opracowanie rozwiązań w zakresie uprawnień rodzicielskich dla rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych oraz dzieci hospitalizowanych po urodzeniu.
Z badań NASK wynika, że jedna trzecia nastolatków jest online cały czas, a 70% uczniów szkół średnich uważa, że powinni ograniczyć korzystanie ze smartfona (dane 2021 roku).
Psycholog w każdej szkole, stworzenie ogólnopolskiego systemu prewencji suicydalnej i zwiększenie nakładów na psychiatrię dzieci i młodzieży – to niektóre postulaty „10 recept zdrowia psychicznego”.
Pomagać dzieciom w terapii i rehabilitacji psychologicznej oraz w walce z chorobą nowotworową ma otwarta w czwartek w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku tzw. sala doświadczania świata.
W kwestii zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży potrzebne są szybkie, kompleksowe, międzyresortowe działania – oceniła w czwartek minister edukacji Barbara Nowacka.
Badanie przeprowadzone na 1,1 mln młodych ludzi w 135 krajach wykazało, że poziom aktywności fizycznej jest niższy w krajach, w których mundurki szkolne są bardziej powszechne.
Ruszyły prace nad budową sensorycznego ogrodu przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.
Dwaj lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu (USD) – Jonasz Lenart, młody specjalista neonatologii oraz Daniel Andrysiak, specjalizujący się w endokrynologii i diabetologii dziecięcej – postanowili połączyć swoje siły i doświadczenie, aby przynieść ulgę pacjentom w krajach najuboższych.
Eksperci Akademickiego Centrum Medycznego AWF w Katowicach przeprowadzą w przyszły piątek na Stadionie Śląskim serię darmowych badań dla dzieci i młodzieży.
Noworodki wychowywane w dwujęzycznej rodzinie już w czwartym miesiącu życia inaczej rozwijają ośrodek mowy – wynika z badań specjalistów University of Cambridge, opublikowane przez „New Scientist”.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.