W szpitalu dziecięcym w Olsztynie zajęte są niemal wszystkie łóżka – poinformowała dyrekcja placówki. Przyznano, że dzieci cierpią z powodu infekcji wirusowych i bakteryjnych objawiających się nasilonym, duszącym kaszlem i gorączką. Z powodu tłoku w szpitalu wstrzymano odwiedziny pacjentów.
Rozważamy wprowadzenie bezpłatnych testów w kierunku SARS-CoV-2 również w prywatnych placówkach. Rozporządzenie w tej sprawie powinno ukazać się w przyszłym tygodniu – przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Kompleksowo wyposażony zakład opiekuńczo-leczniczy na 60 łóżek powstanie w szpitalu kolejowym w Wilkowicach koło Bielska-Białej. Inwestycja będzie kosztowała 4 mln zł i ma zostać zrealizowana do końca przyszłego roku – zakomunikował wilkowicki szpital.
Narodowy Fundusz Zdrowia do tej pory przeznaczył blisko 3 mld zł na sfinansowanie testów genetycznych Real-Time PCR i 213 mln zł na testy antygenowe – poinformowała PAP rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia Sylwia Wądrzyk.
W Szpitalu Uniwersyteckim w Olsztynie rozpoczynają się kontrole m.in. departamentu kontroli NFZ. Weryfikowany będzie m.in. sposób zabezpieczenia obsady lekarskiej w wybranych oddziałach szpitala. W klinice neurochirurgii wstrzymane są planowane zabiegi.
W Rzeszowie odbyła się konferencja upowszechniająca mapy potrzeb zdrowotnych. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz podkarpackich szpitali. Wydarzenie otworzyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
Nowoczesny aparat KTG z funkcją analizy komputerowej i z telemetrią płodową kupił bielski szpital wojewódzki, aby wyposażyć w niego swoją poradnię ginekologiczno-położniczą. Sprzęt jeszcze przed końcem roku będzie służył pacjentkom – zakomunikował w czwartek szpital.
Specjaliści z II Zakładu Radiologii Klinicznej UCK WUM przy współpracy z zespołami Kliniki Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Chorób Naczyń oraz II Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii wykonali pierwszy na świecie zabieg laserowej fenestracji in-situ stentgraftu do łuku aorty off the shelf.
Mamy 5592 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 14 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 32 osoby.
Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych chce poprawek w projekcie ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Dotyczą one kwestii stwierdzania zgonu przez ratowników medycznych.
Ministerstwo zdrowia opublikowało sprawozdanie z przebiegu negocjacji refundacyjnych Komisji Ekonomicznej z producentem leku Zolgensma.
20 października 2021 r. Główny Inspektor Farmaceutyczny Ewa Krajewska i Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak podpisali porozumienie o współpracy między urzędami.
Uniwersytet Rzeszowski (UR) przeprowadzi pierwsze takie na świecie, duże badania dotyczące cytyzyny w leczeniu uzależnienia od elektronicznych papierosów. Na realizację tego projektu UR otrzymał ponad 9,8 mln zł dofinansowania – poinformował rzecznik uczelni Maciej Ulita.
Call center w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku działa od półtora roku. Konsultantki codziennie odbierają 600 telefonów. Średni czas oczekiwania na połączenie wynosi 25 sekund, a przeciętny czas rozmowy od dwóch do dwóch i pół minuty.
18 października pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zostali odznaczeni Krzyżami Zasługi, Medalami za Długoletnią Służbę, Medalami Komisji Edukacji Narodowej oraz Odznakami Honorowymi „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.
W czwartek ponad 4 tys. osób z COVID-19 jest hospitalizowanych. W ciągu doby przybyło 223 pacjentów. To jest bardzo niepokojące – powiedział w Radio Plus wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
19 października 2021 roku odbyła się konferencja poświęcona sytuacji osób z genetycznymi schorzeniami wzroku oraz wyzwaniami dla systemu ochrony zdrowia i polityki społecznej.
To była najcięższa z naszych dotychczasowych interwencji. Nigdy, w całym swoim życiu zawodowym, nie widzieliśmy czegoś takiego - relacjonowali wczoraj na swoim profilu na Facebooku #medycynagranicy.
Dr n. med. Cezary Żechowski otrzymał Nagrodę im. Stefana Ledera za śmiałe pomysły i ich znakomitą realizację w trakcie tworzenie wzorcowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży przy Szpitalu Wolskim w Warszawie.
W Miliczu działa jedyne obecnie w województwie dolnośląskim izolatorium dla osób zakażonych koronawiusem. Przebywa tam sześć osób.