Kolejny raz nie udało nam się osiągnąć porozumienia z MZ. Wiceminister Piotr Bromber zakończył spotkanie w gwałtowny sposób, pozostawiając bez odpowiedzi wiele kluczowych pytań. Sytuacja dojrzała do zaostrzenia protestu – poinformowali w czwartek protestujący w białym miasteczku medycy.
21-letni Maks, który na początku ubiegłego tygodnia stracił rękę w wyniku napaści, wychodzi do domu - przekazali w czwartek lekarze ze szpitala Rydygiera w Krakowie, w którym mężczyzna przeszedł operację przyszycia kończyny.
Skala zjawiska nadużyć o charakterze psychicznym lub fizycznym ze strony pracowników akademickich względem studentów jest alarmująca - uważają autorzy raportu "Mobbing na uczelniach" opublikowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS).
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska odpowiadał w czwartek w Sejmie na pytania posłów PiS Jarosława Gonciarza i Jerzego Bieleckiego na temat dostępności i spożywania napojów energetycznych dzieci i młodzieży.
W 2019 r. wydatki bieżące na ochronę zdrowia wyniosły razem 147,84 mld zł, tj. 6,46% Produktu Krajowego Brutto, w tym wydatki publiczne zmieściły się w kwocie 106,11 mld zł, a więc zaledwie 4,64% PKB.
Od 1 października 2021 roku poradnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej powinny wyznaczyć koordynatora, który wesprze pacjentów POZ w procesie leczenia.
Do konsultacji został skierowany projekt ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych, który zakłada wprowadzenie instytucji koronera.
Rząd nie przedstawia konkretów, gra na zwłokę, przeszacowuje koszty postulatów Komitetu Protestacyjno-Strajkowego – wyliczają medycy, którzy zakończyli kolejną rundę rozmów z wiceministrem Piotrem Bromberem. Komitet zapowiedział eskalację protestu.
W ciągu tygodnia mamy ok. 105 tys. podejrzeń i zachorowań na grypę; dziennie jest obecnie 15 tys. przypadków – poinformował w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaapelował, aby nie blokować całego systemu POZ oraz szpitalnych oddziałów ratunkowych, tylko najpierw wykonać test na COVID-19.
W Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie trwa spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia. – Liczymy, że wreszcie padnie konkretna propozycja – powiedział dziennikarzom wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej Artur Drobniak.
Zarząd województwa lubuskiego zdecydował o przekazaniu 14 mln zł na inwestycje w szpitalach w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp. oraz w Ciborzu.
Uczelnia Łazarskiego, Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach wspólnie otwierają wspólnie nowy kierunek studiów podyplomowych – MBA (Master of Business Administration) w ochronie zdrowia.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wraził w czwartek nadzieję, że podczas dzisiejszego spotkania z Komitetem Protestacyjno-Strajkowym Pracowników Ochrony Zdrowia zapadną „konkretne ustalenia”.
Mamy 1208 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast 20 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami.
W poradniach POZ lekarze skupiają się głównie na 4-5 programach profilaktycznych. – W praktyce różnie z tymi programami bywa. Najgorzej jest z programem dotyczącym gruźlicy – twierdzi Wojciech Pacholicki, wiceprezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie.
Zarząd Województwa Małopolskiego powołał lek. med. Wojciecha Zarębę na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie.
Czwarta fala stała się faktem, jest 1208 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, zmarło 27 osób z COVID-19 - poinformował w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Podał także, że w szpitalach przebywa 1614 osób z COVID-19, w tym 172 na intensywnej terapii.
29 września 2021 r. Zgromadzenie Ogólne Światowej Federacji Dentystycznej wybrało dr Annę Lellę, reprezentującą Naczelną Izbę Lekarską, na stanowisko członka zarządu FDI w latach 2021–2024.
Obecnie cały materiał dowodowy został przekazany Ministrowi Zdrowia, który podejmie decyzję o objęciu refundacją albo odmowie objęcia refundacją – poinformował wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski w odpowiedzi na interpelację posła Andrzeja Szejny w sprawie leku onasemnogen abeparwowek (Zolgensma).
Przedłużenie do 31 października 2021 r. obowiązywania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów zakłada rozporządzenie Rady Ministrów, które w czwartek weszło w życie.