"Oczekujemy niezwłocznego podjęcia decyzji, które rozwiążą problemy, jakie pojawiły się w zakresie działalności gabinetów stomatologicznych zlokalizowanych w szkołach, deklarując jednocześnie gotowość do prac nad szczegółowymi rozwiązaniami w tej sprawie" - głosi stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej.
312 przeszczepień komórek krwiotwórczych przeprowadzono w ubiegłym roku w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Mamy w tej chwili superlekarzy, superwiedzę, superumiejętności, ale stary sprzęt – ocenia Jurek Owsiak, założyciel i prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza chcą sprawdzić, jaki wpływ na zachowania społeczne w czasie pandemii mają przekazy medialne. W badaniu może wziąć udział każdy, wypełniając anonimową ankietę.
Mamy 4683 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarły 22 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło 88 osób.
Już po raz trzeci w tym roku piloci z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w podkrakowskich Balicach polecieli, aby pomagać w ratowaniu ludzkiego życia.
Mamy 6322 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarły 82 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarły 264 osoby.
Rzecznik Praw Obywatelskich podjął sprawę pacjenta, który czekał w szpitalu na pomoc tak długo, że placówka zgłosiła jego zaginięcie. Chodzi o 70-latka, którego po kilku godzinach policja znalazła tam, gdzie zostawili go ratownicy. Był już w bardzo ciężkim stanie i zmarł trzy dni później.
Prace związane z termomodernizacją Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze są wykonywane obecnie na większości budynków lecznicy i przebiegają zgodnie z planem. Łączny koszt inwestycji to ponad 50 mln zł - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.
Migotanie przedsionków może mieć charakter postępujący i stanowić zagrożenie – tłumaczy dr n. med. Tadeusz Zębik, ordynator kardiologii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. Dlatego na listę zabiegów kardiologicznych wykonywanych w placówce wpisana została ablacja.
Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała w piątek (22 stycznia) kolejne trzy umowy na budowę instalacji tlenowych w szpitalach z łóżkami dla pacjentów z COVID-19. Instalacje powstaną w szpitalu MSWiA w Poznaniu i w szpitalach powiatowych w Śremie i Krotoszynie.
Minister zdrowia podpisał dziś decyzję o uruchomieniu 1 lutego szpitala dla pacjentów z COVID-19 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich - poinformował w piątek (22 stycznia) Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Operację guza mózgu u 14-latki z wybudzeniem podczas zabiegu wykonali neurochirurdzy w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka we Wrocławiu. To pierwszy na Dolnym Śląsku taki zabieg wykonany u dziecka.
Prezes NRL zwrócił się do Ministra Zdrowia o dokonanie sprostowania materiału zamieszczonego na stronie MZ pt. „Pierwsi lekarze spoza UE otrzymali zgodę na wykonywania zawodu w Polsce w tzw. systemie uproszczonym”.
Czy MZ planuje nacjonalizację szpitali, łamiąc przy tym konstytucję? Dlaczego resort zdrowia nie dopuszcza przedstawicieli samorządów powiatowych do prac nad reformą? – pytał w Sejmie poseł Koalicji Polskiej. – Reforma będzie szeroko konsultowana – zapewniał wiceminister Sławomir Gadomski.
Mamy 6640 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 76 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło 270 osób.
W pierwszej kolejności, przed wdrażaniem kosztownych zmian prawno-organizacyjnych, należałoby postawić pytanie, czy system ochrony zdrowia w Polsce, przy zasobach jakimi dysponuje, może prawidłowo funkcjonować? – stwierdza Związek Powiatów Polskich.
Agencja Badań Medycznych na zlecenie Ministra Zdrowia we współpracy z Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego uruchamia ogólnopolskie badanie monitorujące zmienność genetyczną SARS-CoV-2 w Polsce.
To dzień ważnej zmiany systemowej, w którym mogę wręczyć pierwsze decyzje o pozwoleniu na pracę uzyskane w uproszczonej procedurze – mówił minister zdrowia przed przekazaniem pierwszym pięciu lekarzom z Białorusi i Ukrainy dokumentów, na podstawie których okręgowe rady lekarskie mają im wydać prawo wykonywania zawodu.
Polski smog - ze względu na warunki pogodowe, w których powstaje, ale i ze względu na swój skład - to co innego, niż znany z literatury smog londyński - mówi prof. Grzegorz Wielgosiński z Politechniki Łódzkiej. W jego ocenie pojęcie "smog polski" powinno funkcjonować jako określenie odrębnego typu smogu.