Bełchatowscy policjanci zatrzymali dwóch agresywnych mężczyzn, którzy grozili śmiercią załodze karetki pogotowia ratunkowego oraz naruszyli ich nietykalność cielesną. Za swoje skandaliczne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.
Uniwersytet Medyczny w Łodzi podpisał we wtorek umowę na budowę ośrodka BRaIn z 20 specjalistycznymi laboratoriami z obszaru biomedycyny i farmacji. Wartość obiektu, który powstanie w ciągu dwóch lat przy ul. Pomorskiej, wynosi 63 mln zł, z czego dofinansowanie UE to 38 mln zł.
W niedzielę 12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz kolejny, zbierając pieniądze na zakup sprzętu dla najmłodszych.
Roboty, wirtualna rzeczywistość i gry komputerowe wspierają rehabilitację zaburzeń chodu osób z mózgowym porażeniem dziecięcym w otwartym oficjalnie we wtorek w szpitalu im. Degi w Poznaniu Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji. Ma to być unikatowe takie miejsce w kraju.
Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty i niektórych innych ustaw. Regulacja ma poprawić warunki kształcenia oraz zwiększyć liczbę lekarzy specjalistów.
Rząd przeznaczy 520 mln zł na budowę nowej siedziby szpitala klinicznego w Poznaniu. We wtorek przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny – Centrum Medycyny Interwencyjnej (etap I CZSK).
System teleinformatyczny, w którym jest prowadzona dokumentacja medyczna musi zapewniać funkcjonalność eksportu całości danych – podkreśla Prezydium NRL w uzupełniającym stanowisku ws. projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia.
Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zaprosił przedstawicieli Porozumienia Rezydentów OZZL na spotkanie, które odbędzie się 17 stycznia w siedzibie resortu. Tematem rozmów ma być realizacja zapisów porozumienia zawartego w lutym 2018 r.
Przez dobę – od godz. 7 rano we wtorek do środy – nieczynny będzie SOR Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jest to związane z kolejną turą przeprowadzki placówki do nowej siedziby w Prokocimiu.
Usługą, która w istotny sposób przyczyni się do skrócenia czasu oczekiwania na wizytę u lekarza, będzie e-skierowanie. Myślę, że do końca tego roku stanie się ono powszechnym rozwiązaniem – powiedział Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia, na antenie Polskiego Radia 24.
Prokuratura Rejonowa w Chojnicach (woj. pomorskie) bada okoliczności pożaru, który wybuchł w miejscowym hospicjum. W wyniku pożaru zginęły cztery osoby w wieku od 64 do 72 lat, a ranne zostały 24 osoby.
W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie rozpoczęło w piątek działalność Centrum Urazowe dla Dzieci. Dzięki temu placówka może zapewnić pomoc większej liczbie dzieci, także spoza regionu, które trafiają do niej z powodu najcięższych urazów.
Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w 2019 roku zrealizowały największą w historii liczbę misji. Śmigłowce HEMS wykonały 11 tys. 821 misji, w tym 10 tys. 366 lotów do nagłych zdarzeń oraz 1455 transportów międzyszpitalnych.
Minister Zdrowia przyznał akredytację 5 podmiotom podstawowej opieki zdrowotnej - informuje Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Obecnie certyfikat akredytacyjny jest w posiadaniu 201 placówek POZ oraz 221 szpitali.
Jeszcze pięćset dodatkowych osób w wieku 50-65 lat będzie mogło do końca czerwca 2020 r. skorzystać z bezpłatnych badań kolonoskopowych w ramach projektu profilaktyki raka jelita grubego, który jest realizowany w Podlaskiem.
Szpital Specjalistyczny w Wejherowie zakończył remont Oddziału Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii i Oddziału Urologii. Inwestycja kosztowała ponad 1,9 miliona złotych.
Kobiety są bardziej wrażliwe na obrzydzenie od mężczyzn. Z czego wynika taka różnica? Tego będzie się próbował dowiedzieć w czasie swoich badań psycholog z Uniwersytetu Wrocławskiego, Michał Stefańczyk, który jest jednym z laureatów tegorocznego Diamentowego Grantu.
Pracownicy i wolontariusze poznańskiego Hospicjum Palium zostali laureatami Wielkopolskiej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za 2019 r. W sobotę (4 stycznia) w Poznaniu wyróżnienie przyznawane „za czynienie dobra” wręczył marszałek woj. wielkopolskiego Marek Woźniak.
31 grudnia Prokuratura Okręgowa w Kielcach skierowała do Sądu Rejonowego w Jędrzejowie akt oskarżenia przeciwko 31 osobom oskarżonym o szereg przestępstw związanych z wyłudzaniem świadczeń m.in. z NFZ i ZUS.
Lądowisko dla śmigłowców ratunkowych, które zostało wybudowane na dachu pawilonu łóżkowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie, już funkcjonuje. W piątek zostało po raz pierwszy wykorzystane. Zabrano z Cieszyna pacjenta na zabieg trombektomii – podał szpital.