Do konsultacji trafił projekt zmiany rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 lipca 2012 r. w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy (Dz. U. z 2016 r. poz. 1117).
Aż 93 proc. Polaków skarży się na ból często obniżający jakość życia; największym wyzwaniem dla lekarzy jest leczenie bólu przewlekłego – powiedział w środę dr hab. Michał Sobstyl podczas spotkania dziennikarzami. U niektórych pacjentów - dodał - pomaga jedynie stymulacja rdzenia kręgowego.
Nowoczesny kompleks bloków operacyjnych wraz z infrastrukturą techniczną i medyczną oraz zmodernizowany oddział dziecięcy - Szpital Miejski Specjalistyczny im. Gabriela Narutowicza w Krakowie kończy rok oddaniem do użytku dwóch ważnych inwestycji, których łączny koszt przekroczył 37 mln zł.
Minął rok od podpisania 5-letniej umowy między zarządem gorzowskiej lecznicy a Narodowym Funduszem Zdrowia na wykonywanie badań PET/CT.
Prof. Kryspin Niedzielski, kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki i jego zastępca dr Grzegorz Golański przeprowadzili unikatowy zabieg. Pacjentce ze skomplikowanym złamaniem po wypadku komunikacyjnym wszczepili ultranowoczesny implant – rosnący gwóźdź magnetyczny.
14 milionów złotych kosztował remont i wyposażenie trzech oddziałów: chorób infekcyjnych i pediatrii, obserwacyjno-zakaźnego dla dorosłych oraz dermatologicznego w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.
Blisko 5,5 miliona złotych kosztowała modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.
6 grudnia przeprowadzono w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego CMKP po raz pierwszy na Mazowszu objęty refundacją zabieg wszczepienia elektrody do neuromodulacji krzyżowej. Zabiegowi temu poddano dwójkę chorych dotkniętych zespołem pęcherza nadaktywnego opornym na standardową terapię.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim wzbogacił się o nowy sprzęt medyczny, o wartości 342 tysięcy złotych, zakupiony dzięki dotacji z budżetu województwa łódzkiego.
Prof. Waldemar Banasiak, kierownik Ośrodka Chorób Serca w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu został uhonorowany medalem „W Służbie Bogu i Ojczyźnie”.
5 grudnia na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odbyły się warsztaty szkoleniowe zorganizowane przez Zakład Fonoaudiologii Klinicznej i Logopedii pt. „Wielowymiarowa Struktura Jąkania”.
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zyskał 200 tys. zł przekazane przez firmę Amazon w ramach akcji, w której pracownicy firmy okazali solidarność z dziećmi chorymi na nowotwory. Pieniądze umożliwią remont izolatek dla pacjentów po operacjach neurochirurgicznych.
Stowarzyszenie Twoja Sprawa zaprezentowało projekt przepisów mających skuteczniej chronić dzieci przed pornografią. Prace zespołu roboczego trwały od listopada 2018 roku.
Dziś przebyta choroba onkologiczna często odbiera szansę na ubezpieczenie i w efekcie uniemożliwia zawarcie umowy z bankiem - pisze środowy "Dziennik Gazeta Prawna".
Prezes Agencji Badań Medycznych prof. Piotr Czauderna zrezygnował z pełnionej funkcji. Przesłanką podjęcia takiej decyzji – jak przekazał rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz – była chęć powrotu do pracy klinicznej i do badań naukowych.
Już po raz trzeci Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zainicjowała akcję Wspólne Święta, której celem jest minimalizacja zjawiska oddawania seniorów do szpitali na okres świąt. W tym roku razem z samorządem lekarskim o wspólne spędzanie świąt apeluje miasto Warszawa. I proponuje nowatorskie rozwiązania.
Szkolenie medyków sił specjalnych jest mocną stroną Polski – oceniła we wtorek ambasador Węgier w Polsce Orsolya Zsuzsanna Kovács. Polska i Węgry współpracują w ramach PESCO przy tworzeniu Centrum Szkolenia Medycznego Wojsk Specjalnych.
W ostatniej chwili udało się skompletować obsadę medyczną dyżurów na oddziale chirurgicznym w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym – poinformował we wtorek wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik. Oddziałowi groziło zawieszenie działalności na pół roku.
Do samorządu lekarskiego docierają niepokojące sygnały o braku możliwość pełnej konfiguracji kont w systemie BDO (baza danych odpadowych).
Kosztem ponad 2,3 mln zł zakończono przebudowę izby przyjęć Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Wtorkowe otwarcie obiektu było też okazją do inauguracji kampanii edukacyjnej mającej zachęcić do korzystania z usług izby tylko w razie rzeczywistej potrzeby.