Komfortowe sale chorych z łazienkami, 33 nowe łóżka, wyremontowane gabinety lekarski i diagnostyczno-zabiegowy. Ponadto, mobilny echokardiograf i system monitorowania pacjenta to m.in. efekty modernizacji Oddziału chorób wewnętrznych w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. Drugi etap remontu kosztował prawie 3 mln zł.
Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczył w środę akt powołania konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej dr n. med. Annie Wincewicz-Pietrzykowskiej. Kadencja konsultanta wojewódzkiego trwa pięć lat.
Gmina Krynice spełni wcześniejsze deklaracje i wesprze finansowo utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz budowę lądowiska dla śmigłowców przy SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim.
Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej to nowa jednostka organizacyjna warszawskiego ratusza. Będzie się zajmowało m.in. koordynowaniem działań na rzecz redukcji smogu w stolicy i rozbudową Warszawskiego Indeksu Powietrza.
Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS zbiera podpisy pod petycją o wprowadzenie zmian w dostępie do terapii biologicznych, którą zamierza złożyć w Ministerstwie Zdrowia.
O 55 nowych profesorów wzbogacił się dziś świat akademicki. Prezydent Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.
Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego, który zmienia przepisy dot. penalizacji nielegalnego wytwarzania i dystrybucji produktów leczniczych oraz ich skupu z rynku detalicznego w celu sprzedaży i wywozu za granicę.
Centrum urazowe dla dorosłych i dzieci otwarto we wtorek w szczecińskim szpitalu klinicznym nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. To pierwsza taka jednostka w regionie.
Pod hasłem "Profilaktyka i zdrowie publiczne: świadomość, odpowiedzialność i bezpieczeństwo pacjenta" obradować będzie 28 lutego w Gdańsku piąta konferencja organizowana w ramach debaty ogólnopolskiej "Wspólnie dla zdrowia". Trwa rejestracja na wydarzenie.
Na najbliższe wiosenne postępowanie kwalifikacyjne na specjalizacje lekarskie (1-31 marca 2019 r.) Minister Zdrowia przyznał 1916 rezydentur.
NFZ przeznaczy na pilotaż programu KONS 43 mln zł. Ministerstwo Zdrowia zaproponowało pięć ośrodków, które przez dwa lata mają koordynować działania w ramach pilotażu. Resort milczy jednak w sprawie dokładnych terminów uruchomienia środków i rozpoczęcia programu.
Zobacz wykaz miejsc w całej Polsce, w których można składać podpisy pod projektem ustawy.
Amerykańskie czasopismo „Forbes” po raz czwarty przygotowało europejską edycję listy „30 under 30”, gdzie w dziesięciu kategoriach wytypowanych zostało po 30 wpływowych osób, które choć nie ukończyły jeszcze 30. roku życia, to już wyrastają na liderów w swoich branżach.
Nie ma zgody na astronomiczne kwoty podwyżek dla lekarzy, nie można pozwolić na to, by lekarze zarabiali trzykrotność płacy premiera polskiego rządu - tłumaczy marszałek Elżbieta Anna Polak, komentując medialne doniesienia o rzekomej likwidacji Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Gorzowie Wlkp.
Międzynarodowy zespół naukowców z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ rozszyfrował strukturę atomową jednego z kluczowych komórkowych „ochroniarzy” – białka Elp3. Cząsteczka ta odpowiada za poprawną produkcję wszystkich innych białek komórkowych, przeciwdziałając tym samym chorobom neurodegeneracyjnym.
Bez korekt w organizacji procesu cyfryzacji nie zostaną zrealizowane założenia reformy, lekarze zostaną narażeni na ryzyko niewłaściwego wydatkowania środków, a pacjentów mogą spotkać utrudnienia – podkreśla Prezydium NRL.
Musimy pracować nad tym, by liczba fałszywych zgłoszeń z każdym rokiem malała – powiedział podczas Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 szef MSWiA Joachim Brudziński.
243 nowe domy i kluby dla seniora mogą powstać w tym roku dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Senior+”. Pieniądze trafią też do samorządów już prowadzących tego typu placówki. Mówimy w sumie o 62,6 mln złotych.
Ustawę „Dostępność Plus” chcemy przeprowadzić przez Sejm jeszcze przed wakacjami – powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Około połowa z 40 działań w ramach tego programu już została uruchomiona – dodał.
Służba zdrowia będzie w tym roku i następnych olbrzymim wyzwaniem i to nie tylko dla Związku Powiatów Polskich, ale również rządu, bo np. część klinik podlega przecież pod Ministerstwo Zdrowia, a inne wysokospecjalistyczne z kolei marszałkom - mówi Andrzej Płonka, nowy prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich.