Wskaźniki dotyczące leczenia onkologicznego ciągle niestety nie są w Polce najlepsze; Ministerstwo Zdrowia podejmuje działania, by je poprawić - powiedział w środę minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Wskazał m.in. zmiany w pakiecie onkologicznym.
Dr hab. n. med. Barbara Remberk z Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie została 1 marca konsultantem krajowym w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.
Wystarczy jeden dzień - a nie, jak do tej pory, tydzień - aby zdiagnozować, czy ktoś otrzymał groźną dla życia dawkę promieniowania i jakie są jego szanse przeżycia. Polscy i amerykańscy naukowcy odkryli markery we krwi, które odpowiadają za chorobę popromienną.
Zabieg przezskórnego zamknięcia przecieku okołozastawkowego wykonali lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Poprawia on wydolność serca u pacjentów, cierpiących na powikłania w leczeniu wad zastawkowych. To pierwsza taka operacja na Dolnym Śląsku.
Doceniane w Szwecji polskie pielęgniarki chwalą nie tylko wyższe zarobki, ale przede wszystkim lepsze warunki pracy. Największym wyzwaniem jest opanowanie języka szwedzkiego. Uprawnienia do pracy w zawodzie pielęgniarki uzyskało w Szwecji 115 osób z Polski.
Mielofibroza, na którą choruje w Polsce około tysiąca pacjentów, atakuje najczęściej po 55. roku życia. Eksperci przestrzegają, że kluczowe dla skutecznego leczenia mielofibrozy jest jej właściwe diagnozowanie.
51-letni gorzowianin groził bronią ratownikom medycznym udzielających pomocy kobiecie. Na szczęście ratownikom udało się bezpiecznie opuścić mieszkanie i przetransportować kobietę do szpitala.
Raport „Zrównoważone miasta – życie w zdrowej atmosferze” został przedstawiony na spotkaniu w sprawie smogu organizowanym 1 marca przez rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara.
Umowy o dofinansowanie przebudowy Apteki Szpitalnej i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego podpisał w środę dyrektor łomżyńskiej placówki z Wojewodą Podlaskim i Marszałkiem Województwa Podlaskiego.
Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o Państwowej Inspekcji Weterynarii i Żywności - poinformował na konferencji prasowej w środę prezes Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej Jacek Łukaszewicz.
Obowiązujące standardy okołoporodowe są dobre – przekonuje prof. Mirosław Wielgoś, prezes PTG, członek zespołu przy ministrze zdrowia ds. opracowania standardów okołoporodowych.
300 tysięcy złotych przeznaczą w 2017 roku władze Kalisza na darmowe badania dla mieszkańców miasta.
W Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia zainaugurowano działalność nowej pracowni tomografii komputerowej. Nowa aparatura znacznie poprawi dostęp do badań diagnostycznych w Poznaniu.
PiS bardzo dba o polskie kobiety; większość z nich popiera działania ministra zdrowia – przekonuje marszałek Senatu Stanisław Karczewski i dodaje: – Ja podpisuję się pod każdym jego słowem.
Podpisałam zarządzenie o przekazaniu 1,5 mln zł z rezerwy na odbudowę i wsparcie szpitali w Syrii - poinformowała w środę premier Beata Szydło. Jak dodała, w 2016 r. Polska przeznaczyła 46 mln zł na pomoc poszkodowanym w wyniku konfliktu na Bliskim Wschodzie.
Samorząd woj. śląskiego ogłosił nabór wniosków w konkursach związanych z dziedzictwem kulturowym i infrastrukturą ochrony zdrowia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Do dyspozycji jest ponad 350 mln zł.
Stowarzyszenie Słyszeć Bez Granic od kilku miesięcy walczy o zlikwidowanie kolejek pacjentów oczekujących na wymianę procesora mowy – niezbędnego elementu implantu ślimakowego. 30 posłów na Sejm RP złożyło w tej sprawie interpelacje lub zapytania poselskie, adresowane do Ministra Zdrowia.
Mamy ok. 300 zgłoszeń od rodzin zainteresowanych leczeniem za pomocą stymulacji rdzenia - mówi neurochirurg, prorektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Wojciech Maksymowicz. Jak dodaje, choć placówka "Budzik dla dorosłych" już leczy pacjentów, wciąż czeka na umowę z NFZ.
Jak informuje "Rzeczpospolita", która powołuje się na źródła w PiS, w rządzącej partii coraz częściej mówi się o dymisji ministra zdrowia. Ma ona nastąpić już w marcu.
Zanieczyszczenia powietrza zabija rocznie około 50 tysięcy Polaków i powoduje straty obliczane na 60-80 miliardów złotych – mówili uczestnicy seminarium, które odbyło się we wtorek w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (WUM).