W ciągu 3 dni Świąt Bożego Narodzenia karetki wyjeżdżały 1130 razy. 1/3 tych wyjazdów dotyczyła osób nietrzeźwych
Sąd Rejonowy w Mielcu wydał wyrok na ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala Powiatowego w Mielcu Dariusza K. oraz lekarza Marka P.
Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie ma nowy ambulans. Specjalistyczny samochód był potrzebny do transportu pacjentów i kontraktowania usług medycznych.
To krok milowy w poprawie bezpieczeństwa pacjentów i pracy personelu medycznego w Szpitalu Powiatowym w Bochni – tak uruchomienie w Bochni jednej z najnowocześniejszych w regionie Centralnej Sterylizatorni ocenia dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni Jarosław Kycia.
Pod raz pierwszy w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwo Kujwsko-Pomorskie uruchamia środki na wyposażenie w sprzęt medyczny przychodni podstawowej opieki medycznej i ambulatoriów opieki specjalistycznej. Do podziału jest ponad 8,5 miliona złotych.
Dzięki remontowi Oddział Pediatryczny Kociewskiego Centrum Zdrowia zyskał komfortową salę chorych przystosowaną do hospitalizacji dzieci z chorobami zakaźnymi.
Seniorzy coraz bardziej potrzebują działań w zakresie profilaktyki zdrowia i są zainteresowani zmianą stylu życia na mniej obciążający dla organizmu. Takie wnioski płyną z podsumowania programu „W sile wieku – kompleksowa profilaktyka seniorów”. Od czerwca do listopada realizowała go Fundacja Zdrowym Być, działająca przy Centrum Zdrowia Tuchów.
Decyzją Komisji Konkursowej Ministerstwa Zdrowia, Szpital Uniwersytecki w Krakowie, jako jeden z 12 w Polsce, wygrał konkurs na realizację nowego programu polityki zdrowotnej „POL-VENT”. Środki finansowe w kwocie ok. 370 000 zł zostały przeznaczone na wyposażenie Oddziału Klinicznego Pulmonologii SU.
Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak spotkał się z komendantem 4. Szpitala Wojskowego we Wrocławiu płk. lek. Wojciechem Tańskim. Wojewoda wizytował budowę nowoczesnego Zintegrowanego Bloku Operacyjnego w szpitalu.
Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję, że dyrektorem naczelnym Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli zostanie mgr inż. Zbigniew Stopa, natomiast dyrektorem ds. medycznych - lek. Maciej Kondratowicz-Kucewicz, dotychczasowy dyrektor szpitala.
Trudno o twarde dane, które pokazałyby, ilu seniorów spędza święta w szpitalach tylko dlatego, że najbliżsi postanawiają ich tam na ten czas zostawić. Od lekarzy nikt nie wymaga odnotowywania takich przypadków, zwłaszcza że każdy z pacjentów do szpitala jest przecież przyjmowany z jakiegoś medycznego powodu.
Mimo że przejechały już wiele kilometrów, są sprawne, w dobrym stanie i nadal mogą służyć pacjentom. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe przekazało w darze 4 ambulanse do małopolskich szpitali oraz jedną karetkę dla szpitala we Lwowie.
W roku 2017 Wileńskie Hospicjum bł. ks. Michała Spoćki, pierwsze hospicjum na Litwie, będzie obchodziło pięciolecie działalności. Wybudowała je polska zakonnica, siostra Michaela Rak ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, osoba obdarzona wielką charyzmą.
Z własnego telefonu bądź smartfonu korzystają coraz młodsze dzieci – wynika z nowego raportu naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego. Wiek inicjacji, związany z korzystaniem z własnych telefonów, najprawdopodobniej będzie się obniżać – twierdzi kierownik badań dr Maciej Dębski.
Świętokrzyska gmina Kazimierza Wielka, na terenie której znajdują się złoża wód termalno-siarczkowych, stara się o status uzdrowiska. Samorządowcy liczą, że działalność uzdrowiskowa będzie ważną alternatywą gospodarczą dla rejonu, w którym dominuje rolnictwo.
8 mln zł kosztowała nowa aparatura do diagnostyki chorób serca zainstalowana w oddziale kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. kard. Wyszyńskiego w Lublinie. Pozwoli na wykonywanie większej liczby zabiegów kardiologii interwencyjnej.
Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego pracują nad ulepszeniem terapii fotodynamicznej, stosowanej w walce z nowotworami jako alternatywa lub uzupełnienie dla radio- czy chemioterapii. W grudniu badacze uzyskali polski patent na poprawiającą jej skuteczność mieszaninę.
Śląscy seniorzy w ramach cyklicznych zajęć z muzykoterapii przygotowują się do koncertu rockowego. Jak przekonuje ekspertka, od samego występu ważniejsza jest zachęta seniorów do podejmowania nowych wyzwań.
1322 razy Centrum Dyspozytorskie Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego wysyłało karetki podczas świąt Bożego Narodzenia. Najwięcej wyjazdów zanotowano do pacjentów z problemami kardiologicznymi.
Naukowcy i studenci Uniwersytetu Śląskiego wykorzystają balon na ogrzane powietrze do badania zanieczyszczeń atmosfery. Będzie to pierwsze ruchome laboratorium tego typu, dające m.in. możliwość pobierania próbek w sposób niedostępny klasycznymi metodami.