Klinika Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej oraz Wielkopolskie Centrum Onkologii wraz z Samorządem Województwa Wielkopolskiego rozpoczęło realizację Programu profilaktyki nowotworów głowy i szyi.
W Szpitalu Kolejowym w Katowicach wykonano tyroidektomię przy użyciu neuromonitoringu, który pozwolił lekarzowi kontrolować nerw krtaniowy wsteczny podczas zabiegu.
W Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opoilu otwarto Biblioteczkę Małego Pacjenta. Fundacja Rozwój w ramach akcji społecznej Zaczytani przekazała najmłodszym ponad 600 książek.
Bez wizyty u lekarza pacjent nie może odebrać wyników swoich badań. Wbrew prawu przychodnie traktują je jak swoją własność. Lekarze bronią się, że wyniki badań są bardziej potrzebne im niż pacjentom – pisze "Metro".
Wartość zobowiązań ogółem SP ZOZ-ów przekraczała na koniec II kwartału 10,03 mld zł - wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia.
Polscy seniorzy częściej mają problemy zdrowotne i prowadzą niezdrowy tryb życia w porównaniu z mieszkańcami innych krajów – Instytut Badań Edukacyjnych opublikował wyniki badania zdrowia, starzenia się i przechodzenia na emeryturę w Europie.
Sposób i procedurę przygotowania raportu w sprawie oceny świadczenia opieki zdrowotnej określi rozporządzenie Ministra Zdrowia, którego projekt trafił niedawno do konsultacji.
Dodanie konsultanta krajowego z dziedziny intensywnej terapii oraz immunologii klinicznej do katalogu konsultantów krajowych z poszczególnych dziedzin medycyny wchodzących z urzędu w skład Krajowej Rady Transplantacyjnej - zakłada projekt zmiany rozporządzenia w sprawie nadania statutu KRT, jaki trafił niedawno do konsultacji.
Według prawa każde dziecko z cukrzycą powinno zostać przyjęte do przedszkola, gdzie dyrekcja zapewni mu najwyższej klasy opiekę pedagogiczną i medyczną. Doświadczenia rodziców tych dzieci są jednak zupełnie inne.
Do tej pory do rządowego programu leczenia niepłodności metodą in vitro zostało zarejestrowanych 13 505 par – informuje Ministerstwo Zdrowia.
Poseł na Sejm dr n. med. Jerzy Ziętek złożył rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej.
W pierwszej połowie 2014 r. przyszło na świat 186,9 tys. dzieci, czyli o 5,4 tys. więcej niż w analogicznym okresie ub.r. Według szefa GUS to efekt wydłużenia urlopu macierzyńskiego.
Wicewojewoda łódzki Paweł Bejda wręczył akt powołania na stanowisko konsultanta wojewódzkiego do spraw diagnostyki laboratoryjnej. Została nim dr hab. n. med. Mirosława Pietruczuk.
Większy udział energii ekologicznej i mniejsza uciążliwość dla środowiska – taki będzie efekt inwestycji, którą rozpoczyna Szpital Specjalistyczny im. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie.
- W najbliższych miesiącach czeka nas rozbudowa polityki senioralnej resortu. Uruchomimy Instytut Geriatrii, aby wykształcić w Polsce odpowiednią liczbę specjalistów - zapowiedział w Sejmie minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.
Przedsiębiorcy działający w branży medycznej dostali ostatnio lekcję cierpliwości, której długo nie zapomną - pisze "Puls Biznesu".
13 sierpnia w Instytucie Reumatologii w Warszawie odbyło się 67. spotkanie Zespołu Koordynacyjnego ds. Leczenia Biologicznego w Chorobach Reumatycznych. Liczba aktywnie leczonych lekami biologicznymi (zakwalifikowane, w toku, nawrót) wynosi 5305 (u 110 świadczeniodawców).
O związkach medycyny i literatury pięknej będą dyskutować badacze w ramach konferencji „Literatura piękna i medycyna”, która odbędzie się 13-14 listopada w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Hanna Zych-Cisoń podpisali z ppłk Radosławem Chmielewskim, dyrektorem Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku, porozumienie dotyczące nieodpłatnego zatrudnienia skazanych przy pracach publicznych na rzecz podmiotów leczniczych podległych Samorządowi Województwa Pomorskiego.
Od 1 września rozpocznie się kolejny sezon bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla osób, które ukończyły 65. rok życia. Na tegoroczny program szczepień "Grypa 65+" władze Warszawy przeznaczyły ponad 2 mln zł, za które może zostać zaszczepionych 60 tys. osób.