Komunikat Najwyższej Izby Kontroli, jakoby Narodowy Fundusz Zdrowia zbyt rzadko sprawdzał dostępność i jakość świadczeń medycznych, "jest pewnym zaskoczeniem, pewnie także dla świadczeniodawców, którzy nie uważają nas za łagodnego kontrolera" - stwierdziła prezes NFZ Agnieszka Pachciarz w audycji "Sygnały dnia" na antenie radiowej Jedynki.
W Stowarzyszeniu Pacjentów Primum Non Nocere mówią, że najwięcej spraw, jakie do nich wpływają, to skargi na nieprawidłowe prowadzenie porodu - pisze "Newsweek".
W ub. roku prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz wydała 152 zgody na finansowanie planowego leczenia poza granicami kraju.
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedstawiła zarzuty w sprawie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u obywatelki Szwecji w Pomorskim Centrum Traumatologii im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku.
W Poznaniu złożono właśnie doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na spowodowaniu uszkodzenia ciała dziecka poczętego lub rozstroju zdrowia zagrażającego jego życiu w związku z możliwością uszkodzenia lub zniszczenia zarodków pochodzących z zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego metodą in vitro. To pierwsza sprawa tego typu w Polsce - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Minister Skarbu Państwa poinformował, że 12 kwietnia doszło do nieodpłatnego zbycia wszystkich akcji spółek Uzdrowisko Lądek-Zdrój S.A. i Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. na rzecz Województwa Dolnośląskiego.
W dniach 12-13 kwietnia Katowice stały się stolicą światowej okulistyki. Wszystko za sprawą III Międzynarodowego Forum Chirurgii Okulistycznej, w którym wzięło udział ok. 400 specjalistów m.in. z Indii, Izraela, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Grecji.
Środki, jakie NFZ poświęca na leczenie i profilaktykę chorób alergicznych, są po prostu symboliczne - powiedział konsultant krajowy ds. alergologii prof. dr. hab. med. Jerzy Kruszewski
Ryba danio pręgowany posłuży za organizm modelowy w badaniach pomocnych w zrozumieniu mechanizmów pewnych chorób ludzkich. Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie rozpoczyna pierwszą w kraju hodowlę tych ryb do celów badawczych.
Chirurdzy ze Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o., z własnej inicjatywy, jako jedyni w Polsce południowo-wschodniej pełnią ostre dyżury replantacyjne.
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy dysponuje informacją o pustych łóżkach na oddziałach intensywnej terapii. Szpitale informują je dwa razy dziennie - rano i po południu.
Zespół kardiologów i kardiochirurgów z Akademickiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu wykonał w zeszłym tygodniu trudny i wciąż nowatorski w skali kraju zabieg wszczepienia zastawki aortalnej metodą przeskórną.
Zarząd Województwa Opolskiego ogłosił zaproszenie do negocjacji w sprawie zbycia udziałów spółki Zespół Ośrodków Rehabilitacji Leczniczej Sp. z o.o. w Suchym Borze.
Ponad 250 osób uczestniczyło 12 kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim w demonstracji, dopominając się o zaległe pensje byłych pracowników SPZOZ w Kostrzynie nad Odrą i protestując przeciwko prywatyzacji usług publicznych, a szczególnie służby zdrowia.
Jestem dumny z tego, co osiągnięto w koszalińskim szpitalu - stwierdził 13 kwietnia wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski, dziękując inwestorom i dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Słowa te padły podczas uroczystego otwarcia pawilonu mieszczącego m.in. stację dializ, laboratorium analiz medycznych, gama kamerę i stację krwiodawstwa.
Lucyna Kęsicka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku, po przesłuchaniu nagrań z prowadzonych rozmów, postanowiła o zwolnieniu dyspozytorki z 12-letnim stażem, która - wysyłając zlecenie do ciechanowskiego pogotowia - pomyliła nazwę miejscowości, do której miała dojechać karetka.
Ponad 2,5 mln zł pochłonęły prace związane z modernizacją infrastruktury Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu.
W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej otwarto 12 kwietnia oddział chorób wewnętrznych i hematologii oraz pracownię angiografii.
Jak podaje "Rzeczpospolita", w ramach trzeciego etapu "otwierania" zawodów uwolniony ma zostać zawód felczera.
Urzędnicy Narodowego Funduszu Zdrowia przygotowują się do "ściągania" pieniędzy od chorych, którzy skorzystali bezpłatnie z pomocy medycznej, a w systemie e-WUŚ "wyświetlili się na czerwono" i złożyli oświadczenie, że są ubezpieczeni - podaje "Rzeczpospolita".