Aneksy dotyczące przekazania środków finansowych, które zostają po likwidacji oddziału,zostały przygotowane - zapewnia prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzę Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy.
Chcielibyśmy dać impuls do dyskusji na temat proponowanych zmian w systemie ochrony zdrowia. Nie chcemy mieć tylko obowiązków względem naszych szpitali, ale chcemy też mieć uprawnienia – powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.
10 pracowników krakowskich placówek medycznych ma postawione zarzuty lub akty oskarżenia w śledztwie Prokuratury Okręgowej w Radomiu dotyczącym wręczania łapówek przez przedstawicieli kilku firm farmaceutycznych osobom pełniącym funkcje publiczne w placówkach służby zdrowia na terenie całego kraju.
Większa liczba badań diagnostycznych wykonywanych w POZ i kierowanie do specjalisty tylko części pacjentów, którzy spełniają kryteria – to zmiany, które według Bożeny Janickiej mogą czekać lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w najbliższym czasie.
Ta klasa polityczna nie naprawi służby zdrowia, tak samo jak nie naprawi przemysłu czy sprawiedliwości. Politycy przestali słuchać ludzi - powiedział przewodniczący OZZL Krzysztof Bukiel, który 16 marca wziął udział w spotkaniu "Platformy oburzonych".
Rzucanie pomówień bez pokrycia niesie m.in. takie konsekwencje, jak pogłębiająca się agresja pacjentów wobec świata medycznego - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prof. dr hab. Jerzy Szaflik, dyrektor Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie.
Pod koniec czerwca ubezpieczeni mieszkańcy Opolszczyzny mają uzyskać dostęp online do bazy NFZ, czyli do Zintegrowanego Informatora Pacjenta, z którego dowiedzą się wszystkiego o swoim leczeniu (od 2004 r.) w placówkach mających kontrakt z Funduszem - podaje "Nowa Trybuna Opolska".
Zbyt wysokie opłaty za obecność rodzica przy łóżku dziecka, fatalne warunki takiego pobytu - to najczęstsze skargi, jakie wpływają do biura Rzecznika Praw Pacjenta od rozgoryczonych matek lub ojców.
40,97% polskich internautów korzysta z portali poświęconych zdrowiu i medycynie – wynika z analizy przygotowanej przez Gemiusa za styczeń br.
Marszałkowie województwa opolskiego Tomasz Kostuś i Roman Kolek oraz rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. Przemysław Jałowiecki podpisali 18 marca porozumienie o współpracy.
Wydział Medyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego ma już gotowy wniosek o uruchomienie kierunku lekarskiego. - Zostanie złożony w Ministerstwie Zdrowia w czerwcu lub wczesną jesienią - zapowiedział w piątek prof. Aleksander Bobko, rektor UR.
29 placówek podległych samorządowi mazowieckiemu ma długi sięgające 600 mln zł, w tym 100 mln zł do ntychmiastowej spłaty. Najgorsza sytuacja jest w Dziekanowie Leśnym, Siedlcach i w szpitalu przy ul. Niekłańskiej w Warszawie - informuje Radio Dla Ciebie.
Od kilku tygodni mamy nowy rzut jakiegoś specyfiku, bo trudno odtruwać pacjentów w sposób dotychczas znany – powiedziała w audycji "Sygnały dnia" na antenie radiowej Jedynki Anna Śremska, dyrektor Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej im. J. Babińskiego w Łodzi.
Uczestnicy sondażu TNS Polska dla programu TVP Forum wskazali Bartosza Arłukowicza jako najgorszego ministra w rządzie Donalda Tuska (72% wskazań).
W 1985 r. prof. Zbigniew Religa wykonał pierwszy w Polsce, udany zabieg przeszczepienia serca, rozpoczynając tym samym krajowy program transplantacji serca. Ogromną rolę w tym programie odgrywało i odgrywa do dziś polskie lotnictwo wojskowe.
W Pomorskim Uniwersytecie Medycznym odbyło się robocze spotkanie Zachodniopomorskiego Centrum Biogospodarki sektora "Life Sciences & Bioservices"
Profesor Dariusz Dudek, Kierownik II Oddziału Klinicznego Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego wyróżniony został w plebiscycie zorganizowanym przez redakcję "Gazety Krakowskiej".
Z wnioskiem do Ministerstwa Zdrowia o przeprowadzenie pilnej kontroli w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku i Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie zwróciła się Rada Oddziału NSZZ "Solidarność" Regionu Gdańskiego w Kościerzynie.
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie został uhonorowany przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Laurem "Najlepszym z Najlepszych".
Rejon odpowiedzialności Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR - Kosowo - należy do jednego z najuboższych na Bałkanach.