Początek wiosny to doskonały moment, by wrócić do aktywności fizycznej. Jednak trzeba to robić stopniowo i w zgodzie ze stanem zdrowia, by uniknąć kontuzji i komplikacji zdrowotnych – powiedziała specjalistka rehabilitacji kardiologicznej dr Mariola Kozłowska-Laskowska.
Sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpatrzyła informację na temat monitorowania stanu zdrowia rolników i zagrożeń wynikających z kontaktu z pestycydami stosowanymi w trakcie prac rolniczych.
Badacze z Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego uczestniczyli w opracowaniu nowych implantów do korygowania klatki piersiowej.
Skarpetki zakładane nie do pary są symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, okazują solidarność z chorymi.
Korzystanie z pomocy psychoterapeutów i psychiatrów nie jest już obciążone niepewnością czy wstydem, a tak było przed kilkunastu laty.
Proces legislacyjny ustawy o obniżeniu składki zdrowotnej od dłuższego czasu przypominał kiepski występ kabaretowy i mógłby być zabawny, gdyby nie fakt, że materia dotyczy zdrowia i życia tysięcy pacjentów.
Ministerstwo Zdrowia planuje ogłoszenie w II i III kwartale konkursów z Funduszu Medycznego.
Do 2040 r. koszty opieki nad chorymi na raka płuca wzrosną niemal 5-krotnie, czyli do ok. 20 mld zł rocznie – wynika z najnowszego raportu.
Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Wprowadza ona zmiany w systemie ratownictwa, w definicji pierwszej pomocy i wzmacnia wsparcie dla medyków.
Samorząd Województwa Świętokrzyskiego przeznaczył blisko 5 mln zł na rozwój Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy, otwierając Oddział Rehabilitacji Psychiatrycznej oraz modernizując Oddział Kliniki Psychiatrycznej.
Gdański Uniwersytet Medyczny znalazł się wśród 9 Uczelni medycznych, które decyzją Ministerstwa Zdrowia otrzymają dofinansowanie w ramach Krajowego Planu Odbudowy.
Kolejne dwie karetki samorząd województwa przekazał w ramach pomocy dla obywateli Ukrainy.
Prof. dr hab. Robert Rejdak, kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, został doktorem honoris causa Narodowego Uniwersytetu Ochrony Zdrowia im. Szupika w Kijowie.
Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzić elektroniczną dokumentację medyczną w postaci e-karty medycznych czynności ratunkowych oraz e-karty medycznej lotniczego zespołu ratownictwa medycznego – wynika z projektu rozporządzenia skierowanego do konsultacji publicznych.
W 2024 r. do Narodowego Funduszu Zdrowia wpłynęło 6966 skarg od pacjentów, z których za zasadne uznano 44 proc. – poinformował w czwartek NFZ. Skargę może złożyć każdy pacjent, który uważa, że świadczenia medyczne w ramach NFZ nie zostały należycie wykonane.
Dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności uczelnia będzie mogła zrealizować m.in. inwestycje budowlane i remontowe, wyposażyć jednostki dydaktyczne, wdrożyć rozwiązania informatyczne.
Stały Komitet Rady Ministrów przyjął projekt reformujący szpitalnictwo – poinformowało w czwartek na portalu X Ministerstwo Zdrowia.
Rozpoczęliśmy proces stworzenia systemu zabezpieczenia leczenia oparzeń – poinformowała w czwartek w Sejmie szefowa resortu zdrowia Izabela Leszczyna.
Kardiolodzy ze szpitala w Sieradzu rozpoczęli wykonywanie zabiegów ablacji, czyli inwazyjnego leczenia zaburzeń rytmu serca, w tym migotania przedsionków.
Brak przekazania danych antropometrycznych w żadnym stopniu nie ma wpływu na obniżenie wypłacanej stawki kapitacyjnej – czytamy w odpowiedzi resortu zdrowia na stanowisko KLRwP.