Stowarzyszenie Lekarze Nadziei zamierza zwrócić się z apelem do ministerstwa zdrowia w obronie likwidowanej aptek darów w Krakowie i Warszawie.
Od początku roku 103 lekarzom z okręgu szczecińskiego Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysłał upomnienia, że za późno przekazywali informacje o wystawionych zwolnieniach.
Jak informuje "Życie Warszawy", z końcem lipca 23 pracowników Centrum Zdrowia Dziecka otrzymało wypowiedzenia umów o pracę.
Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu od początku lipca realizuje dwa projekty współfinansowane ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i budżetu samorządu województwa.
Zakończyła się kolejna aktualizacja listy projektów indywidualnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
4 sierpnia odbyła się w urzędach wojewódzkich w całym kraju wideokonferencja w całości poświęcona tematyce zapobiegania i profilaktyce grypy A/H1N1.
Ministerstwo Zdrowia ponownie przesłało do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie wykazu leków dla świadczeniobiorcy posiadającego tytuł "Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi" lub "Zasłużonego Dawcy Przeszczepu".
Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak zwrócił się do minister zdrowia Ewy Kopacz o zajęcie stanowiska w sprawie korzystania przez nastolatków z solariów.
29 lipca Rada Powiatu Oświęcimskiego wyraziła zgodę na na zaciągnięcie przez zarząd zobowiązań finansowych, przekraczających rok budżetowy, w celu dofinansowania przebudowy i doposażenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z modernizacją lądowiska dla helikopterów na terenie Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu.
W ub. roku zarejestrowano 499 zabiegów przerwania ciąży, to jest o 177 zabiegów więcej niż w roku 2007, o 159 więcej niż 2 lata wcześniej, o 274 więcej niż w 2005 r. i o 306 więcej niż w 2004 r. - wynika ze sprawozdania Rady Ministrów z wykonywania w roku 2008 ustawy z 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz o skutkach jej stosowania.
Radni Województwa Świętokrzyskiego na ostatnim posiedzeniu Sejmiku przyjęli stanowisko wyrażające obawy związane z projektem planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia.
Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Bogusław Dębski zaprezentował stanowisko Zarządu Województwa dotyczące algorytmu podziału środków finansowych pomiędzy wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia, zawarte w piśmie do minister zdrowia Ewy Kopacz.
5 sierpnia o godzinie 7.00 rozpoczął się bezterminowy strajk pielęgniarek i położnych w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Tytusa Chałubińskiego. 30 lipca placówka przestała przyjmować pacjentów na zabiegi planowe.
Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu na spotkaniu ze związkami zawodowymi poinformowała o możliwych opóźnieniach w wypłacie pensji dla 1300 pracowników. Zadłużenie lecznicy wynosi ok. 60 mln zł, w tym 14 mln zł zobowiązań wymagalnych.
Zakończyła się realizacja zakupu cyfrowego aparatu RTG oraz sprzętu endoskopowego dla Szpitala Powiatowego w Żaganiu (Lubuskie). Inwestycja realizowana jest ze środków unijnych oraz powiatu żagańskiego.
W Brzeskim Centrum Medycznym od 1 do 23 sierpnia zamknięty jest oddział ginekologiczno-położniczy oraz blok porodowy. Powodem jest zaplanowany przez dyrekcję BCM konieczny remont.
Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Jacek Paszkiewicz wydał zarządzenie w sprawie zmiany planu finansowego Funduszu na ten rok, zwiększając koszty świadczeń zdrowotnych w planach oddziałów wojewódzkich NFZ o kwotę ponad 1,15 mld zł.
30 lipca - po upływie niemal roku od konsultacji społecznych - minister zdrowia Ewa Kopacz podpisała rozporządzenie w sprawie trybu i warunków przekazywania zwłok do celów naukowych.
Region Mazowiecki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy poszukuje osoby gotowej do wystąpienia na drogę sądową przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych o wynagrodzenie za wystawianie zwolnień lekarskich ZUS ZLA.
Minister zdrowia Ewa Kopacz, po zasięgnięciu opinii krajowych konsultantów ds. Chorób Zakaźnych dr. hab. n. med. Andrzeja Horbana oraz ds. Epidemiologii prof. dr. hab. n. med. Andrzeja Zielińskiego, zarekomendowała zmianę zasad postępowania wobec osób zgłaszających się z objawami grypopodobnymi do lekarza.