W Hiszpanii odnotowuje się coraz więcej nowych ognisk koronawirusa. Minister zdrowia Salvador Illa przyznał w czwartek, że sytuacja jest niepokojąca. Premier Pedro Sanchez zapowiedział zwołanie komitetu ekspertów, aby przeanalizować sytuację.
"To dopiero początek pandemii", "koronawirus jest nadal silny" - powiedział dziennikowi "Corriere della Sera" doradca prezydenta USA Donalda Trumpa, epidemiolog Anthony Fauci. Ocenił, że mimo wad Światowa Organizacja Zdrowia, z której USA wyszły, jest potrzebna.
Jesteśmy na łasce epidemii, która może wrócić we Francji; Francuzi nie przestrzegają dystansu społecznego – ocenił szef Rady Naukowej Jean-Francois Delfraissy w czwartkowym wywiadzie dla dziennika „Le Monde”.
W australijskim stanie Wiktoria w ciągu doby przybyło 165 infekcji koronawirusem. Pięciomilionowe Melbourne leżące w tym stanie jest ponownie objęte surową kwarantanną. Od czwartku jego mieszkańcy muszą pozostać w domach.
Podczas trzeciego dnia Międzynarodowej Konferencji dotyczącej HIV/AIDS odbyły się 4 główne sesje naukowe. Pierwsza dotyczyła leczenia ARV, druga - socjologicznych aspektów związanych z zakażeniem HIV i nierówności społecznych, trzecią poświęcono kobietom zakażonym HIV, a podczas czwartej omawiano zagadnienia związane z U=U.
Służby medyczne w Tokio potwierdziły w czwartek 224 nowe zakażenia koronawirusem – podała publiczna stacja NHK, powołując się na źródła we władzach miasta. To więcej niż dotychczasowy najwyższy bilans dobowy z 17 kwietnia, gdy w stolicy Japonii zgłoszono 206 infekcji.
Ponad 60 tys. przypadków COVID-19 wykryto w środę w Stanach Zjednoczonych - wynika z bilansu prowadzonego przez Reutersa. Co szósta zdiagnozowana infekcja przypada na Florydę, gdzie na niektórych oddziałach intensywnej terapii brakuje już miejsc.
Gubernator Andrew Cuomo, przytaczając w środę statystyki dotyczące koronawirusa, nazwał Nowy Jork laboratorium potwierdzającym skuteczność kroków podjętych w całym stanie w batalii z pandemią. Wyraził jednocześnie zaniepokojenie sytuacją w innych regionach kraju.
O 126 wzrosła w ciągu ostatniej doby liczba zgonów z powodu COVID-19 w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łącznie od początku epidemii w tym kraju zmarło już 44 517 osób - poinformowało w środę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.
221 nowych infekcji SARS-CoV-2 potwierdzono na Białorusi w ciągu minionej doby, z powodu koronawirusa zmarło kolejnych siedem osób – wynika z danych opublikowanych przez resort zdrowia w środę.
Stosowanie probiotyków może pomóc osobom zmagającym się z depresją – wynika z analizy opublikowanej na łamach „British Medical Journal”.
Nastolatki mieszkające w rejonach cechujących się dużym natężeniem zewnętrznego oświetlenia krócej śpią i częściej cierpią na problemy psychiczne – wynika z badania zamieszczonego w „JAMA Psychiatry”.
W Iranie liczba zgonów osób zakażonych koronawirusem przekroczyła w środę 12 tys. - poinformowało irańskie ministerstwo zdrowia. W Omanie liczba zakażonych SARS-CoV-2 przekroczyła tego dnia 50 tys.
Liczba zakażonych koronawirusem na kontynencie afrykańskim przekroczyła pół miliona - wynika z opublikowanych w środę danych Afrykańskich Centrów ds. Kontroli i Prewencji Chorób po zdiagnozowaniu ponad 10 tys. przypadków infekcji w Republice Południowej Afryki. RPA jest obecnie nowym ogniskiem zakażeń na świecie - pisze agencja AP.
Dyrektor generalny w resorcie zdrowia Francji Jerome Salomon, który w czasie izolacji sanitarnej codziennie informował o COVID-19, ostrzega w środę w wywiadzie dla "Le Figaro" przed drugą falą epidemii i wzywa Francuzów do zachowania wszelkich środków ostrożności.
199 nowych infekcji SARS-CoV-2 potwierdzono na Białorusi w ciągu minionej doby; zmarło kolejnych siedem osób – wynika z komunikatu ministerstwa zdrowia.
We wtorek w Stanach Zjednoczonych odnotowano już ponad trzy miliony zakażeń koronawirusem. W ostatnich 24 godzinach stwierdzono rekordowy przyrost dziennych infekcji - ponad 60 tys. Eksperci podkreślają, że SARS CoV-2 nieoczekiwanie rozprzestrzenia się szybko wśród ludzi młodych.
U około 75 proc. osób chorych na COVID-19 występują objawy niedożywienia, które są typowe dla przewlekłej choroby nerek (PChN) - wynika z badania ekspertów należących do sześciu hiszpańskich stowarzyszeń medycznych.
O 155 wzrosła w ciągu ostatniej doby liczba zgonów z powodu COVID-19 w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łącznie od początku epidemii w tym kraju zmarło już 44 391 osób - poinformowało we wtorek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.
Prawie połowa wszystkich dotychczasowych ofiar COVID-19 w Szwecji mieszkała w domach opieki, a 70 proc. zgonów w wyniku koronawirusa wśród pensjonariuszy miało miejsce w 40 gminach - wynika z zaprezentowanych we wtorek wstępnych wyników państwowej kontroli.