Premier Francji Edouard Philippe poinformował w czwartek podczas konferencji prasowej na temat wychodzenia z kwarantanny, że w czterech regionach kraju, w tym w Ile-de-France, sytuacja epidemiczna wciąż jest bardzo poważna.
W Szwecji liczba zgonów z powodu COVID-19 wzrosła w ciągu doby o 99 do 3040. Spada liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii oraz zakażeń w domach opieki - poinformował w czwartek Urząd Zdrowia Publicznego.
538 pacjentów przebywa obecnie w szpitalach na oddziałach intensywnej terapii w Belgii - podało w czwartek belgijskie centrum kryzysowe. To o 116 mniej niż w środę.
213 osób zakażonych koronawirusem zmarło w Hiszpanii w ciągu ostatniej doby, wykryto też 1122 nowe infekcje - poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia.
W Rosji w ciągu ostatniej doby wykryto 11 231 nowych przypadków koronawirusa, o 672 więcej niż dzień wcześniej - podał w czwartek sztab rządowy.
Dziesięcioro chorych na COVID-19 zmarło w ciągu ostatniej doby na Węgrzech, stwierdzono też 39 nowych zakażeń koronawirusem – poinformowano w czwartek na rządowej stronie internetowej poświęconej pandemii.
Kobiety, których pierwsze dziecko urodziło się o czasie, ale w okresie tym doszło do powikłań, mają zwiększone ryzyko porodu przedwczesnego w kolejnej ciąży – wynika z badania opublikowanego przez norweskich naukowców na łamach „BMJ”.
507 nowych przypadków zakażenia koronawirusem wykryto na Ukrainie w ciągu minionej doby, a 13 osób chorych na COVID-19 zmarło - przekazało w czwartek ministerstwo ochrony zdrowia tego kraju. Bilans zakażeń wzrósł do 13 691, a zgonów do 340.
– To, że nie został zdiagnozowany jeszcze żaden przypadek koronawirusa w Idlib, nie oznacza, że epidemia COVID-19 tu nie dotarła. I nie chodzi o sam fakt zagrożenia, ale o brak sprzętu i testów, dzięki którym moglibyśmy potwierdzić obecność wirusa – mówi Mansour Alatrash, lekarz współpracujący z Polską Misją Medyczną w obozie dla uchodźców Idlib w północnej Syrii.
123 osoby zakażone koronawirusem zmarły w Niemczech w ciągu ostatniej doby - poinformował w czwartek rano Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie.
Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała w środę o dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Obydwa dotyczą osób, które przyjechały z zagranicy. Nie odnotowano ani jednego nowego zgonu.
278 osób zakażonych koronawirusem zmarło we Francji w ciągu ostatniej doby. W szpitalach zmarło 177 osób, a w domach opieki - 101 - podał w środę w komunikacie francuski resort zdrowia.
232 osoby zakażone koronawirusem zmarły w ciągu ostatniej doby w stanie Nowy Jork - poinformował w środę podczas swojej codziennej konferencji prasowej gubernator Andrew Cuomo. Poprzedni dobowy raport mówił o 230 ofiarach śmiertelnych COVID-19.
Liczba zgonów z powodu COVID-19 w Wielkiej Brytanii przekroczyła 30 tys. W ciągu ostatniej doby zmarło kolejnych 649 osób, co oznacza, że bilans zgonów wzrósł do 30 076 - poinformował w środę po południu minister ds. społeczności lokalnych Robert Jenrick.
369 osób zakażonych koronawirusem zmarło minionej doby we Włoszech - podała w środę Obrona Cywilna. Łączny bilans zmarłych wzrósł do 29 684.
Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus przestrzegł w środę rządy przed nierozważnym znoszeniem restrykcji związanych z pandemią, które grozi przywróceniem kwarantanny.
Międzynarodowa Rada Pielęgniarek (ICN) poinformowała w środę, że co najmniej 90 tys. pracowników służb medycznych na świecie zostało zakażonych koronawirusem i zaapelowała do rządów o staranne raportowanie na temat infekcji i śmierci wśród medyków.
W Turcji liczba zgonów z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby wzrosła o 64 i osiągnęła łącznie 3584 - poinformował w środę minister zdrowia Faharettin Koca.
28 kwietnia 2020 r. Komitet ds. Terapii Zaawansowanych (CAT) Europejskiej Agencji Leków (EMA) opublikował dokument „EMA ostrzega przed stosowaniem niepotwierdzonych terapii komórkowych” (EMA warns against using unproven cell-based therapies), skierowany do całego społeczeństwa, a w szczególności do samych pacjentów.
110 ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa odnotowano w Belgii w ciągu minionej doby - podała w środę Federalna Publiczna Służba Zdrowia. Liczba zgonów na COVID-19 w tym kraju wynosi obecnie 8339. W ostatnich 24 godzinach stwierdzono też 272 nowe zakażenia.