Atopowe zapalenie skóry a gotowość szkolna dzieci
Badanie poświęcono skutkom chorowania na atopowe zapalenie skóry w odniesieniu do gotowości szkolnej u dzieci.
Badanie poświęcono skutkom chorowania na atopowe zapalenie skóry w odniesieniu do gotowości szkolnej u dzieci.
Badanie poświęcono nowemu lekowi z grupy inhibitorów JAK-STAT, stosowanemu miejscowo w leczeniu atopowego zapalenia skóry.
Czy częstość stosowania mydła w kąpieli niemowląt może wpływać na ryzyko wystąpienia chorób alergicznych? Zapoznaj się z wynikami badania.
W jakim stopniu atopowe zapalenie skóry może wpływać na ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych? Zapoznaj się z wynikami badania.
Dr hab. n. med. Wojciech Feleszko z Kliniki Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego WUM wskazuje zalety i ograniczenia dotyczące emolientów recepturowych.
Co powinno znajdować się w idealnym emoliencie, a jakich składników nie powinno w nim być? Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.
Ekspert zwraca uwagę na te składniki emolientów, które mogą wywoływać na skórze reakcje podrażnieniowe i alergiczne.
Czy intensywne leczenie AZS miejscowo stosowanym glikokortykosteroidem może zwiększać insulinooporność oraz negatywnie wpływać na kości? Zapoznaj się z wynikami badania.
Badanie poświęcono stosowanemu miejscowo inhibitorowi JAK2 w leczeniu atopowego zapalenia skóry u dzieci.
Czy emolienty stosowane w pierwszym roku życia u dzieci z grupy ryzyka zmniejszają ryzyko wystapienia atopowego zapalenia skóry? Zapoznaj się z wynikami badania.