Endokrynologia. 36-letni mężczyzna z wymiotami, stanem podgorączkowym, kołataniem serca i nadpobudli...
Endokrynologia. 36-letni mężczyzna z wymiotami, stanem podgorączkowym, kołataniem serca i nadpobudliwością
36-letni mężczyzna z wymiotami, stanem podgorączkowym, kołataniem serca i nadpobudliwością
10.05.2010
dr med. Urszula Ambroziak, prof. dr hab. med. Tomasz Bednarczuk, prof. dr hab. med. Ewa Bar-Andziak
Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Do wyborów trzeba znaleźć pieniądze, by utrzymać funkcjonalność systemu. Potem konieczna będzie duża reforma – od finansowania po podział odpowiedzialności między państwem i regionami – mówi Marek Balicki.
Decyzja wydana przez Rzecznika Praw Pacjenta potwierdza, że wydanie zwolnienia lekarskiego należy traktować jako istotny element realizacji zaleceń lekarskich.
Solidarność się opłaca – przekonują autorzy raportu z propozycjami zmian systemowych w ochronie zdrowia. Punktem wyjścia do reform ma być „stanięcie w prawdzie” i przyznanie, że obecny system nie jest składkowy, a jego przychody są niewystarczające.