Jesteśmy na początku fali epidemicznej
Jesteśmy na tak zwanym początku fali epidemicznej, czyli wirus szerzy się dość powszechnie od człowieka do człowieka, mamy rosnącą liczbę zakażeń, w tej chwili co tydzień przybywa nam o 160% zgłoszeń. Pytanie, kiedy osiągniemy wskaźnik, który upoważnia do ogłoszenia epidemi - mówi dr Paweł Grzesiowski z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.