mp.pl to portal zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów — prosimy wybrać:

"Rok dla niektórych dyrektorów to 10 miesięcy"

30.10.2009
Wiesław Molak, Henryk Szrubarz
Polskie Radio Jedynka
Henryk Szrubarz: Alert na granicy z Ukrainą?

Ewa Kopacz: No, niewątpliwie te informacje, które płyną do nas, są niepokojące. Rolą polskiego rządu i polskich służb medycznych i sanitarnych jest przede wszystkim zabezpieczenie polskich pacjentów, a więc kontrolujemy całą sytuację, jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi na Ukrainie i nie tylko, również z ambasadorem Polski na Ukrainie, po to, żebyśmy mieli przynajmniej taką diagnozę postawioną, co to jest, na ile jest niebezpieczne i jak mamy się przed tym bronić.

O tym się mówi
  • Ile szpitali potrzebujemy w Polsce?
    Żaden szpital nie zostanie zamknięty. Ale co to w zasadzie znaczy „szpital” i czy brak zagrożenia likwidacją oznacza brak zmian?
  • Pozorny sprzeciw
    Ministerstwo nauki tworzy grunt pod umożliwienie kontynuowania kształcenia przyszłych lekarzy w szkołach, które nie mają wymaganego zaplecza dydaktycznego – uważają przedstawiciele samorządu lekarskiego.
  • System przypomina zmurszały budynek
    Liczyliśmy na to, że ten rząd zmieni metodę i ustawę, stanie w prawdzie i głośnio przyzna, że pieniędzy jest zdecydowanie za mało. Tak się nie stało, kontynuowana jest polityka zaciemniania obrazu, co nas bardzo boli – mówi prezes NRL Łukasz Jankowski.