Przegląd badań: Medycyna ogólna

  • Gazy, wzdęcie i odbijanie – podejście do diagnostyki i leczenia

    W artykule przedstawiono zalecenia dotyczące diagnostyki i leczenia zaburzeń czynnościowych układu pokarmowego. Autorzy zwracają uwagę na znaczenie wywiadu dotyczącego dotychczasowej diety przy ustalaniu przyczyny zaburzeń oraz przedstawiają zalecenia dietetyczne we wstępnym leczeniu.

  • Otyłość w epoce COVID-19

    Otyłość jest jednym z najważniejszych problemów zdrowia publicznego. Systemy opieki zdrowotnej we wszystkich krajach rozwiniętych są obciążane przez koszty leczenia powikłań otyłości. Aktualna sytuacja epidemiologiczna związana z SARS CoV-2 wskazuje na konieczność rekapitulacji wiedzy na temat przebiegu COVID 19 u chorych z otyłością.

22 artykuły - strona 2 z 2
Wybierz specjalizację
O tym się mówi
  • MZ i NFZ chcą wspierać procesy konsolidacji szpitali
    Ma to być remedium na problemy szpitalnictwa i – obok odwracania piramidy świadczeń – kluczowy element zmian systemowych. Minister zdrowia zapowiedziała, że rozmowy z przedstawicielami samorządów, o których wspominała już w marcu, ruszą lada chwila.
  • Na rozmowy o systemie nie ma miejsca i czasu
    MZ nie potrafi załatwić tak błahej systemowo sprawy, jak uwolnienie od kary lekarzy ukaranych za tzw. nienależną refundację preparatu mlekozastępczego. Jak mamy uwierzyć, że możliwe będą jakiekolwiek decyzje systemowe? – pyta Łukasz Jankowski, prezes NRL.
  • Zdrowie. Zmiany, ale jakie?
    Mimo że media piszą o karuzeli stanowisk w resorcie zdrowia i NFZ, jest kilka takich, na których zmian nie było, czego premier (oraz jego otoczenie) nie rozumie i – co więcej – tych zmian się domaga.