Skąd biorą się zaburzenia w seksualności dzieci i młodzieży? Jak klasyfikujemy te zaburzenia? Jakie są normatywne i szkodliwe zachowania seksualne u dzieci i młodzieży?
Myślisz, że znasz zagrożenia dla dzieci i młodzieży w internecie? Po przeczytaniu tego artykułu zmienisz zdanie.
Jakie mechanizmy marketingowe stosują sprzedawcy i dlaczego młodzież jest na nie podatna?
Co się kryje za samookaleczeniami? Jaka jest rola pediatry w rozmowie z pacjentem okaleczającym się? Czy piercing i tatuaże to wyraz skłonności autodestrukcyjnych u młodzieży?
Temat artykułu jest szczególnie trudny, porusza bowiem zagadnienia związane z życiem i śmiercią młodego człowieka. Mimo ogromnego postępu medycyny wciąż występują śmiertelne choroby, na które nie ma lekarstwa. Medycyna jest bezradna, a informację o tej bezradności osobie chorej i jej bliskim musi przekazać lekarz.
Czy wiesz jakie są swoiste objawy depresji u młodzieży? Czy pytanie młodego człowieka o myśli samobójcze nie zwiększa ryzyka próby samobójczej?
Co młodzież tak naprawdę wie o seksie? Jak radzić sobie w razie skrępowania nastolatka, ośmielać go? Jak radzić sobie przy postawie agresywnej?
Czy to tylko dieta, czy już zaburzenia odżywiania? Czy nastolatek jest uzależniony od gier i internetu, czy po prostu rozwija w ten sposób swoje zainteresowania? Gdzie wytyczyć granicę pomiędzy normą i uzależnieniem behawioralnym?
Jakie problemy dla nastolatka wynikają z obecności choroby przewlekłej? A jak patrzą na to rodzice i lekarze? Gdzie te spojrzenia się rozchodzą i dlaczego? Jak rozmawiać, aby te różne punkty widzenia doprowadziły do optymalnego rezultatu?
Dlaczego młodzi ludzie sięgają po alkohol? Czy sygnalizuje to jakieś zagrożenia? Jaka może być rola pediatry w zapobieganiu niekorzystnym zjawiskom związanym z piciem alkoholu?
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.