Toksyna botulinowa w leczeniu stwardnienia rozsianego – jakie są nowe cele i perspektywy?
Odpowiedź specjalistki zawiera opracowanie dotychczasowych badań na temat zastosowania toksyny botulinowej w terapiach SM.
Odpowiedź specjalistki zawiera opracowanie dotychczasowych badań na temat zastosowania toksyny botulinowej w terapiach SM.
Co na temat diety pacjenta i szkodliwości wybranych produktów powinien wiedzieć każdy lekarz opiekujący się pacjentem ze stwardnieniem rozsianym? Wysłuchaj odowiedzi specjalistki.
Jaką rolą spełnia dieta w przypadku chorych na stwardnienie rozsiane? Czy należy ją modyfikować?
Specjalistka opowiada o różnicowaniu pacjentów w codziennej praktyce klinicznej. Jak mogą wyglądać typowe pierwsze objawy SM u pacjentów zgłaszających się do lekarza?
Specjalistka wyjaśnia podstawowe objawy wskazujące na NMOSD oraz aktualnie zalecane nazewnictwo w różnicowaniu tej choroby.
Od 1 listopada 2022 chorzy na NMOSD zyskali dostęp do nowoczesnego leczenia, korzystnie modyfikującego przebieg tej choroby.
Specjalistka odpowiada na pytanie o zmiany w możliwościach leczenia tej grupy pacjentów, które wprowadził nowy program lekowy B.29.
Omówione w punktach najważniejsze zmiany, wprowadzone za najnowszymi wytycznymi świata neurologicznego w programie leczenia chorych na SM.
Na pytanie przesłane do redakcji odpowiedziała na podstawie informacji z NFZ specjalistka w leczeniu stwardnienia rozsianego, dr n. med. Bożena Adamczyk.
Druga część podsumowania najważniejszych doniesień z ECTRIMS 2022. Konferencja odbyła się 26–28 października 2022 r. w Amsterdamie i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie SMologów.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.