Doustne leczenie modyfikujące przebieg SM
O korzyściach i wyzwaniach związanych z doustnym leczeniem modyfikującym przebieg stwardnienia rozsianego mówią prof. Dagmara Mirowska-Guzel i prof. Mariusz Stasiołek.
O korzyściach i wyzwaniach związanych z doustnym leczeniem modyfikującym przebieg stwardnienia rozsianego mówią prof. Dagmara Mirowska-Guzel i prof. Mariusz Stasiołek.
Czy pacjenci chorzy na SM lub Parkinsona przechodzą ciężej zakażenie SARS-CoV-2? Czy zakażenie może mieć wpływ na nasilenie objawów neurologicznych? Na pytania odpowiada prof. Konrad Rejdak.
Na pytanie o najważniejsze zalety leków doustnych w terapii stwardnienia rozsianego i wyzwania wiążące się ich wykorzystaniem odpowiada prof. dr hab. n. med. Mariusz Stasiołek.
Na pytanie o dostępne obecnie preparaty stosowane doustnie w terapii stwardnienia rozsianego i różnice względem innych grup leków odpowiada ekspert.
Mechanizm występowania, wskazania do przeprowadzenia badania oraz jego użyteczność w diagnostyce omawia prof. dr hab. n. med. Monika Adamczyk-Sowa.
Czy w czasie ciąży można u pacjentki stosować interferon β i octan glatirameru, ale podczas karmienia jest dozwolony jedynie interferon? Jak postępować w przypadku 30-letniej pacjentki po dwóch epizodach klinicznych? Jaki rodzaj leczenia zaproponować – indukcję czy eskalację? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielają eksperci w ramach panelu dyskusyjnego do Sesji 2. „Stwardnienie rozsiane” konferencji Zabrzańskie Dni Neurologii 2021.
Opis przypadku 44-latki zainfekowanej SARS-CoV-2 wraz z historią choroby i porównaniem wyników laboratoryjnych przed i po infekcji prezentuje dr hab. n. med. Maciej Świat.
W jakiej kolejności prowadzić badania diagnostyczne i co uwzględnić w razie podejrzenia odosobnionego zespołu radiologicznego wyjaśnia dr hab. n. med. Alicja Kalinowska.
Na temat znaczenia badań elektrofizjologicznych w ustalaniu rozpoznania stwardnienia rozsianego mówi prof. dr hab. n. med. Monika Adamczyk-Sowa.
Na pytanie zadane podczas sesji pytań i odpowiedzi w trakcie konferencji Zabrzańskie Dni Neurologii 2021 odpowiedziała prof. dr hab. n. med. Halina Bartosik-Psujek.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.