Mamy 15 571 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 227 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło 567 osób.
Na razie nie są podjęte żadne decyzje co do zaostrzania obecnie obowiązujących obostrzeń – powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller.
Defibrylatory AED – sprzęt ratujący życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia – dostępne będą w każdym z miejsc obsługi podróżnych (MOP) koncesyjnego odcinka A2. Spółka Autostrada Wielkopolska (AWSA) poinformowała, że zakupiła 22 takie urządzenia.
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie dostawy szpitalnych systemów informatycznych, a pracownicy Urzędu, po uzyskaniu zgody sądu, przeprowadzili przeszukania w siedzibach kilku firm z branży informatycznej.
Czarny scenariusz mówi o 2,3 tys. zgonów dziennie na początku marca i aż 80 tys. osób wymagających hospitalizacji – donosi środowy „Dziennik Gazeta Prawna”.
Przez pierwsze 49 tygodni 2021 roku w Polsce zmarło więcej osób niż w analogicznym okresie w 2020 roku - pisze "Rzeczpospolita".
W Polsce w ciągu doby odnotowano 15.571 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, zmarły794 osoby z COVID-19 – poinformował w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Jest nadzieja na poprawę dramatycznej sytuacji w psychiatrii. Ministerstwo Zdrowia zwiększyło liczbę miejsc rezydenckich dla lekarzy psychiatrów. Tylko na Mazowszu liczba rezydentur jest trzy razy większa niż w ostatnim naborze – pisze środowa „Gazeta Wyborcza”.
Niezwykle trudny zabieg polegał na usunięciu nerki torbielowatej z wyprzedzającym przeszczepieniem tego narządu od żywego dawcy. Dzięki innowacyjnej procedurze chory uniknął dializ. Zarówno pacjent po przeszczepieniu, jak i jego brat, który oddał nerkę, czują się bardzo dobrze i zostali już wypisani do domu.
W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, we współpracy z warszawskimi kardiologami prof. Joanną Szymkiewicz-Dangel i dr. Adamem Koleśnikiem, z sukcesem wykonano pierwszy w historii tej placówki zabieg poszerzenia zastawki aortalnej u 24-tygodniowego płodu.
Wprowadzenie restrykcji epidemicznych powinno mieć miejsce na podstawie ustawy, a nie rozporządzenia – ocenił Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek odnosząc się do wprowadzonych 15 grudnia nowych obostrzeń. Podobnie ocenił wprowadzony rozporządzeniem obowiązek szczepień personelu medycznego.
Specjalistyczny sprzęt medyczny do walki z COVID-19 otrzymał Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Urządzenia i wyposażenie o wartości blisko pół miliona złotych przekazał wojewoda Zbigniew Koniusz.
Nowy ambulans trafił dziś do Szpitala Pro-Medica w Ełku. Koszt wyposażonego pojazdu wynosi 550 tys. zł.
Bezpłatnie i bez skierowania od specjalisty można zbadać płuca niskodawkową tomografią komputerową (NDTK). Program profilaktyki nowotworów płuc adresowany jest przede wszystkim do osób w wieku 55-74 lata, które paliły papierosy przez wiele lat.
To był bardzo trudny rok. Lekarzom POZ narzucono wiele dodatkowych obowiązków – oprócz codziennej pracy testują, szczepią, edukują. Końca czwartej fali nie widać, za to od nowego roku nadejdzie kolejny cios – wielu lekarzy POZ odchodzi na emeryturę – zaznacza FPZ.
Na terenie Nysy doszło do przekroczenia poziomu alarmowego pyłu PM10 – poinformowało w środę Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu. Na terenie objętym ostrzeżeniem mieszka około 44 tys. osób.
W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi został dziś (28 grudnia) oddany do użytku nowoczesny oddział dla pacjentów chorych na COVID-19.
Średnio po 120 pacjentów leczonych było każdego miesiąca – w szpitalu prowadzonym przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu – z powodu ciężkiego i bardzo ciężkiego zachorowania na COVID-19. W szczycie trzeciej fali było ich nawet niemal 140 jednocześnie.
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zakupiło w ciągu ostatnich trzech lat najnowocześniejszy sprzęt medyczny za ponad 67 mln zł, m.in. rezonans, tomograf komputerowy, mammografy cyfrowe. Jak podano, przyczyniło się to do zwiększenia liczby badań i hospitalizacji.
W wykazie prac rządu zamieszczono informację o projekcie rozporządzenia w sprawie nadania statusu uzdrowiska sołectwom Złockie, Szczawniki oraz Jastrzębik, położonym na obszarze gminy Muszyna.