SMS z ostrzeżeniem o złej jakości powietrza w zakresie pyłu zawieszonego został dzisiaj wysłany do odbiorców w części 3 województw – informuje RCB.
Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Psie Pole skierowała akt oskarżenia wobec 3 kobiet, które 18 października 2021 r we Wrocławiu, dopuściły się uporczywego nękania Małgorzaty R. lekarza–kardiologa dziecięcego z Oddziału Kardiologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.
To był piekielnie trudny rok dla pacjentów i ich rodzin, wykańczający dla pielęgniarek, lekarzy, ratowników i wszystkich, którzy na którymkolwiek odcinku walki z COVID-19 działają – powiedział o mijającym roku prezes szpitala Rydygiera w Krakowie Artur Asztabski.
Internet może być w rękach najmłodszych użytkowników narzędziem rozwoju, ale także – sprzyjać podejmowaniu działań o negatywnych konsekwencjach. Jakie zachowania młodzieży w sieci są ryzykowne? Jakiego odsetka nastolatków dotyczą i jaka część rodziców jest tego świadoma?
Około tysiąc pacjentów z COVID-19 było hospitalizowanych przez rok funkcjonowania szpitala tymczasowego w Lublinie. Ponad połowa z nich leczona była podczas tzw. czwartej fali epidemii. Aktualnie w woj. lubelskim zajętych jest 53 proc. łóżek covidowych.
Polski Ład to dodatkowe 7 mld zł, które trafi do Narodowego Funduszu Zdrowia – powiedział w poniedziałek prezes NFZ Filip Nowak. Środki pozwolą m.in. na zwiększenie dostępności lekarzy specjalistów i kontynuowanie reform systemu – wskazał.
Naukowcy z Instytutu Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu (IGC PAN) potwierdzili zakażenie wariantem Omikron u sześciu mieszkańców Poznania i okolicznych gmin. Próbki od zakażonych pobrano w okresie świątecznym.
Trzy nowoczesne ambulanse trafiły w poniedziałek do Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu (Śląskie). W mijającym roku wymieniono 30 proc. wysłużonego taboru sosnowieckiego pogotowia.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 grudnia 2018 r. w sprawie programu pilotażowego opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci onkologicznej (Dz. U. z 2021 r. poz. 639) pilotaż sieci onkologicznej kończy się z dniem 31 grudnia 2021 r. Zmieni to rozporządzenie skierowane dziś do ogłoszenia.
Mamy 5 029 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 10 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło 28 osób.
Budżet państwa nie zyska na cukrze. Wpływy z podatku w pierwszym roku jego obowiązywania będą dwa razy mniejsze od oczekiwanych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
To był przełomowy rok dla branży farmaceutycznej w Polsce – po niemal 30 latach przyjęto ustawę o zawodzie farmaceuty, która daje szansę umocnienia pozycji magistrów farmacji i aptek w systemie ochrony zdrowia.
Możliwość podejmowania pracy na kontrakcie, urlop szkoleniowy i specjalizacja płatna z budżetu państwa – to zdaniem diagnostów laboratoryjnych główne zalety nowej ustawy regulującej ich pracę.
Prezes Polskiego Alarmu Smogowego Andrzej Guła zapowiedział pozwanie włodarzy gmin, które znajdują się wokół Krakowa. Twierdzi, że działania tych samorządów są niewystarczające.
Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Marcin Jędrychowski oraz prorektor ds. Collegium Medicum UJ prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki zostali uhonorowani medalem im. Przemysława Wiktora Odrowąża-Pieniążka – twórcy krakowskiej laryngologii.
Ponad 1,3 tys. mieszkańców Białegostoku skorzysta w 2022 r. z bezpłatnych zabiegów rehabilitacyjnych, za które zapłaci miasto. Przeznaczyło na ten cel 400 tys. zł. W poniedziałek ruszyły telefoniczne zapisy, będą prowadzone do wyczerpania miejsc.
"Uwaga! Dnia 27.12 prognozowana jest zła jakość powietrza w zakresie pyłu zawieszonego. Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz." SMS z ostrzeżeniem został dzisiaj wysłany do odbiorców w części 5 województw.
W Klinice Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu 21-letniej pacjentce, chorej na padaczkę lekooporną, wykonano stereo-EEG.
Dr n. med. Paweł Chudoba nagrodzony pamiątkowym medalem „Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia”. Ordynator chirurgii transplantacyjnej 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego odebrał medal z rąk prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka podczas uroczystości zorganizowanej tuż przed Bożym Narodzeniem.
Gmina Miejska Koło przystąpiła do Pilotażowego Projektu "Wielkopolski System Opieki Seniora" finansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w latach 2021-2022, przygotowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.