Pomiar jakości powietrza w czasie rzeczywistym w 27 dzielnicach Rybnika zamówił samorząd tego miasta. Dwa lata korzystania z tej usługi – z prezentacją danych dla mieszkańców – będzie kosztowało 47 tys. zł. Poprzednia taka dwuletnia umowa z innym wykonawcą kosztowała miasto 50 tys. zł.
Politechnika Łódzka jest liderem polsko-niemieckiego projektu, którego efektem mają być nowatorskie materiały opatrunkowe. Wartość projektu to ponad 4 miliony złotych.
Minister zdrowia przyznał dodatkowo 1359 miejsc rezydenckich lekarzom i lekarzom dentystom, którzy nie zakwalifikowali się do odbywania szkolenia specjalizacyjnego w postępowaniu przeprowadzonym w dniach 1-31 października 2021 r.
Rok 2022 będzie rokiem wsparcia polskich firm biotechnologicznych – zapewnił dyrektor Wydziału Nauki i Finansowania Projektów w Agencji Badań Medycznych Krzysztof Górski.
Wśród 53 państw klasyfikowanych w rankingu odporności na COVID-19 przez agencję Bloomberga Polska po raz kolejny zajęła 49. miejsce.
Na początku grudnia Ogólnopolski Związek Świadczeniodawców Wentylacji Mechanicznej wstrzymał nowe przyjęcia dorosłych pacjentów, którzy wymagają respiratoterapii w domu. W kolejce do tego świadczenia czeka ok. 30–40 tys. chorych, a lista cały czas się wydłuża.
Mamy 6 252 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło 11 osób.
Świat akademicki i polskie uczelnie poradziły sobie z pandemią. Większość zajęć prowadzono na nich w sposób kontaktowy. Uczelnie nie stały się rozsadnikami COVID-19, a ogniska zachorowań wśród społeczności akademickiej występowały jedynie punktowo – powiedział PAP prof. Tomasz Pietrzykowski.
Mamy 10 788 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarły 62 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło 207 osób.
Przyczyny powstawania oraz przebieg borderline, nazwanego przez psychiatrów i psychologów „zaburzeniem naszych czasów”, próbują zdefiniować naukowcy z Łodzi.
W duchu modlę się, żeby jak najmniej ludzi, którzy zdecydowali się wstrzymać decyzję o szczepieniu, po tej Wigilii trafiło do szpitala. My niezależnie od tego będziemy walczyć o każde życie tak samo – zadeklarował Tomasz Karauda z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Barlickiego w Łodzi.
Nie ma sensu wprowadzać restrykcji, skoro nie da się sprawić, by były stosowane – powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
Prezydent Otwocka Jarosław Margielski zlecił badania dotyczące ujęć wody w Otwocku. Okazało się, że Państwowy Instytut Geologiczny wykonywał badania w 2009 roku i przedstawił ówczesnym włodarzom mapę obszarów skażonych rakotwórczymi związkami chloru. Nikt nie poinformował o tym mieszkańców. Prezydent Margielski zlecił i audyt i zapowiada zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie.
23 grudnia br. skierowano do ogłoszenia rozporządzenie w sprawie obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19. Będą one mogły być egzekwowane – na podstawie tego aktu prawnego – od 1 marca 2022 roku. Kogo obejmie obowiązek?
Mamy 15 392 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarły 164 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarły 432 osoby.
W Wielkopolsce na łączną liczbę 2577 łóżek covidowych 830 pozostaje wolnych – poinformował w piątek Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Liczba wolnych łóżek respiratorowych wynosi 35.
"Decyzja o twardym lockdownie byłaby teraz przedwczesna, uważam, że nie sprawdzi się to m.in. ze względów psychologicznych" – powiedział specjalista chorób zakaźnych prof. Miłosz Parczewski.
Na nowej liście leków refundowanych pojawił się lek niraparib. Jest to opcja terapeutyczna dla kobiet z zaawansowanym rakiem jajnika bez znanego statusu mutacji w genach BRCA1/2. Jednak dla dobra swojego i swoich krewnych pacjentki muszą się domagać tego badania – apelują ekspertki.
W Katowicach przekazano siedem nowoczesnych ambulansów, które zasilą flotę Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.
Dotacje z budżetu województwa trafią do trzech samorządowych szpitali.