W 2020 roku na inwestycje w ochronie zdrowia będzie przeznaczonych 19 mln zł z budżetu województwa podlsakiego, a 20 mln zł będzie pochodzić z funduszy unijnych w ramach RPO. Inwestycje będą też wspierane z programów transgranicznych.
Wolontariusze, którzy biorą udział w programie "Senior Maluszka tuli", spotkali się w urzędzie miasta z Jędrzejem Solarskim, zastępcą prezydenta Poznania. Razem z przedstawicielami szpitala im. Raszei podzielili się pierwszymi doświadczeniami z projektu.
W przyszłym roku miejski Szpital Bielański w Warszawie będzie obchodził 60-lecie istnienia. Jubileusz powiązano ze zmianą znaku marki. Dotychczasowy krzyż ze stylizowana literą B zastąpi biała róża.
Tysiące Niemców, którzy uczyli się na polskich uczelniach medycznych, pracuje teraz w niemieckich szpitalach czy klinikach - donosi gazeta "Tagesspiegel".
W budżeciw województwa dolnośląskiego na ochronę zdrowia w 2020 roku przeznaczone zostanie niemal 58 milionów złotych. Są to środki przeznaczone dla szpitali i plaówek, których organem założycielskim jest samorząd wojewódzki.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) szuka firmy, która zaadaptuje i wyposaży laboratoria na potrzeby banku tkanek i komórek, który jest elementem całego systemu biobanku. Uczelnia przedłużyła termin składania ofert w przetargu na tę inwestycję do 8 stycznia 2020 r.
Półroczny Alex Jutrzenka z rdzeniowym zanikiem mięśni typu 1 będzie pierwszym dzieckiem z Polski, który dzięki crowfundingowi otrzyma terapię genową w USA. 24 grudnia rekordowa zbiórka przeprowadzona na portalu siepomaga.pl osiągnęła 100 proc., czyli ponad 9 milionów złotych.
Prezydent RP podpisał nowelę ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2019, a także nowelę ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.
Ponad 6 mln złotych otrzymał Szpital Uniwerystecki na realizację dwóch projektów finansowanych ze środków europejskich, w ramach programu POWER. Obie umowy podpisano 19 grudnia w Ministerstwie Zdrowia w Warszawie.
Kardiolodzy z I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierowanej przez prof. Grzegorza Opolskiego z sukcesem wykonali zabieg dołożenia kolejnego bezelektrodowego stymulatora serca u pacjenta, u którego podobny stymulator implantowano niespełna trzy lata temu, a obecnie jego baterie wyczerpały się.
119 posłów z klubów PiS, Konfederacji i PSL-Kukiz'15 podpisało się pod złożonym w poniedziałek w Trybunale Konstytucyjnym wnioskiem o zbadanie czy przepisy dotyczące tzw. aborcji eugenicznej są zgodne z konstytucją.
Po trwającej cztery miesiące podróży 32-osobowa grupa osób po chorobie nowotworowej dotarła na mający dla nich symboliczne znaczenie Zwrotnik Raka – poinformowała Fundacja Rak’n’Roll.
Nowy budynek poradni specjalistycznych oddano do użytku w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie. Sześciokondygnacyjny gmach wygodnie pomieści ponad 30 poradni. Kosztował około 50 mln zł.
Specjalistyczne narzędzia na blok operacyjny, ambulans oraz modernizacja prosektorium. To najnowsze inwestycje w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli, które 19 grudnia zostały zaprezentowane podczas konferencji prasowej.
Na podstawie art. 4 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o konsultantach w ochronie zdrowia (Dz. U. z 2019 r. poz. 886) Minister Zdrowia powołał mgr Alicję Szewczyk do pełnienia funkcji konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego, z dniem 17 grudnia 2019 r.
Do I Kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu trafił aparat ultrasonograficzny do pełnej diagnostyki płodu oraz trzy aparaty do KTG, które ufundował wrocławski Urząd Miejski.
400 tysięcy złotych dotacji na zakup nowoczesnej karetki pogotowia ratunkowego otrzymały władze Miasta Mławy w ramach realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia „Programu wymiany ambulansów”. Umowę z samorządem, w imieniu Ministra Zdrowia podpisał Szef Gabinetu Politycznego Ministra Zdrowia Przemysław Humięcki.
Farmaceuci mają kłopot z zamówieniem suszu Cannabis sativa, z którego produkuje się leki zawierające medyczną marihuanę. Partii wprowadzonej w tym roku na rynek, kończy się data ważności, a nowa nie została jeszcze zwolniona do obrotu - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".
Wrocławski sąd warunkowo umorzył w poniedziałek (23 grudnia) sprawę lekarza, który odmówił hospitalizacji pacjentki, mimo występujących u niej cech niedokrwienia mięśnia sercowego. Kobieta zmarła.
Spotkanie dotyczące sytuacji w stomatologii jest absolutnie niezbędne – prezes NRL Andrzej Matyja skierował do ministra zdrowia pismo ponawiające wniosek o zainicjowanie rozmów poświęconych sprawom stomatologii.