Dr n.med. Małgorzata Wielopolska, p.o.ordynatora oddziału dziecięcego szpitala powiatowego w Garwolinie złożyła wypowiedzenie.
Samorząd województwa dolnośląskiego wprowadza program walki z dopalaczami. Na projekt "Dopalaczom mówimy Nie" przeznaczył 200 tys. zł.
Dzięki współpracy Ministerstwa Zdrowia i Narodowej Agencji Współpracy Akademickiej już od października 17 lekarzy i naukowców z obszaru kardiologii, onkologii i chorób zakaźnych rozpocznie staże w najlepszych ośrodkach medycznych w USA.
Każdego roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” przynoszą uśmiech 58 tysiącom chorych w całej Polsce. 3 października, podczas spotkania z Pierwszą Damą w Pałacu Prezydenckim, opowiedzieli o swojej misji.
Oddział przeznaczony dla 28 pacjentów będzie się mieścić w tamtejszym szpitalu. W uroczystym wkopaniu kamienia węgielnego pod jego budowę wziął udział m.in. wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.
3 października wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak spotkał się z nowo powołanym Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie urologii dr. n. med. Piotrem Petraszem.
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek powołał nowych konsultantów medycznych. Uroczystość odbyła się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przyznał z ogólnej rezerwy budżetowej środki finansowe z przeznaczeniem dla powiatu nowosądeckiego na zakup ambulansu sanitarnego typu C z pełnym wyposażeniem.
Umowy w ramach rządowego „Programu wymiany ambulansów” podpisał ze Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Gospodarzem spotkania w urzędzie wojewódzkim była wojewoda Agata Wojtyszek.
Mimo deklaracji, nie doszło do głębokiego zreformowania systemu – stwierdza konserwatywny think tank. Politykę zdrowotną rządów PiS ocenia na „-3”. To jedna z najsłabszych ocen, ale jednak pozytywna. Dlaczego?
39 proc. pacjentów i opiekunów negatywnie ocenia opiekę zdrowotną. Lepiej wypada ocena ich ostatnich kontaktów z placówką medyczną – wynika z badania "Doświadczenia pacjenta w Polsce" zaprezentowanego w czwartek na konferencji prasowej.
Na lotnisku we wsi Gryźliny pod Olsztynem otwarto w czwartek nową bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obecny na uroczystości wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, że w tym roku zostaną otwarte podobne bazy także w Sokołowie Podlaskim i pod Lublinem.
Od poniedziałku 7 października oddział ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny zakopiańskiego szpitala wznowi działalność – zapewniła w czwartek dyrekcja lecznicy. Udało się znaleźć lekarzy ginekologów.
Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie kraju siedmiu serii tabletek musujących zawierających paracetamol – Megapar Forte. Powodem jest błąd w ulotce, dotyczący maksymalnej dawki leku.
Centrum Onkologii w Gliwicach i Szpital Miejski w Zabrzu zawarły porozumienie, dzięki któremu pacjenci chorzy na nowotwory zyskają możliwość szybszego leczenia operacyjnego. O szczegółach umowy poinformowała w czwartek zabrzańska placówka.
Oddział Alergii i Immunologii nie zostanie zlikwidowany – zapewnia dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Podobnie jak inne oddziały, zostanie przeniesiony do naszej nowej siedziby w Prokocimiu - powiedziała w czwartek rzeczniczka szpitala Maria Włodkowska.
Zdecydowanie musimy zmienić sposób leczenia w Polsce; pacjent w jak największym stopniu powinien być prowadzony przez lekarza medycyny rodzinnej, nawet w przypadku choroby przewlekłej - powiedział prezes NFZ Adam Niedzielski.
Ponownie zweryfikujemy wszystkie dane dotyczące podwyżek dla fizjoterapeutów, diagnostów i techników, bo te przedstawione przez resort zdrowia są błędne. Nie oddają stanu faktycznego – poinformowali związkowcy - fizjoterapeuci i diagności po spotkaniu z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia.
Chcemy, by na koniec kadencji minister zdrowia poważnie z nami porozmawiał. Domagamy się adekwatnych podwyżek, czyli 1200 zł na rękę, a nie tylko tych, które wynikają z ustawy - poinformowała dziennikarzy przedstawicielka Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych Agnieszka Gierszon.
Ministerstwo Zdrowia skierowało w środę do konsultacji projekt rozporządzania dotyczącego oznakowania jednostek systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz wymagań co do umundurowania zespołów ratownictwa.