Od poniedziałku 7 października oddział ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny zakopiańskiego szpitala wznowi działalność – zapewniła w czwartek dyrekcja lecznicy. Udało się znaleźć lekarzy ginekologów.
Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie kraju siedmiu serii tabletek musujących zawierających paracetamol – Megapar Forte. Powodem jest błąd w ulotce, dotyczący maksymalnej dawki leku.
Centrum Onkologii w Gliwicach i Szpital Miejski w Zabrzu zawarły porozumienie, dzięki któremu pacjenci chorzy na nowotwory zyskają możliwość szybszego leczenia operacyjnego. O szczegółach umowy poinformowała w czwartek zabrzańska placówka.
Oddział Alergii i Immunologii nie zostanie zlikwidowany – zapewnia dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Podobnie jak inne oddziały, zostanie przeniesiony do naszej nowej siedziby w Prokocimiu - powiedziała w czwartek rzeczniczka szpitala Maria Włodkowska.
Zdecydowanie musimy zmienić sposób leczenia w Polsce; pacjent w jak największym stopniu powinien być prowadzony przez lekarza medycyny rodzinnej, nawet w przypadku choroby przewlekłej - powiedział prezes NFZ Adam Niedzielski.
Ponownie zweryfikujemy wszystkie dane dotyczące podwyżek dla fizjoterapeutów, diagnostów i techników, bo te przedstawione przez resort zdrowia są błędne. Nie oddają stanu faktycznego – poinformowali związkowcy - fizjoterapeuci i diagności po spotkaniu z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia.
Chcemy, by na koniec kadencji minister zdrowia poważnie z nami porozmawiał. Domagamy się adekwatnych podwyżek, czyli 1200 zł na rękę, a nie tylko tych, które wynikają z ustawy - poinformowała dziennikarzy przedstawicielka Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych Agnieszka Gierszon.
Ministerstwo Zdrowia skierowało w środę do konsultacji projekt rozporządzania dotyczącego oznakowania jednostek systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz wymagań co do umundurowania zespołów ratownictwa.
Ministerstwo Zdrowia ogłosiło konkurs na realizację projektów przewidujących wdrożenie programu polityki pn. "Ogólnopolski program profilaktyki przewlekłych bólów kręgosłupa".
Projekt dotyczący wykorzystania tzw. uczenia maszynowego w diagnostyce choroby wieńcowej został uznany za najlepszy wypracowany podczas imprezy „Hackuj dla Śląska”.
Zapas leczniczej marihuany jest na wyczerpaniu, a jedyny jej dostawca ma problem z uzyskaniem zgody na import kolejnej partii - informuje w czwartkowym wydaniu Dziennik Gazeta Prawna.
Dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim Krzysztof Kowalik poinformował o czasowym zaprzestaniu wykonywania działalności leczniczej przez Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śląskim od 30 września do 31 grudnia 2019 r.
Polska ma wiele atutów, takich jak wykwalifikowana kadra i zaplecze naukowo-badawcze, do tego by stać się jednym z liderów w dziedzinie life science.
O pełne wykorzystanie kompetencji wykształconych specjalistów z zakresu medycyny nawołuje wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek. Apeluje – wraz ze specjalistami – o regulacje prawne, które usystematyzują pracę m.in. psychologów czy farmaceutów.
W ubiegły weekend zakończyła się kolejna edycja Festiwal KultURO - jedynego wydarzenia łączącego urologię z muzyką i sztuką. W ciągu 6 dni na bezpłatne badania urologiczne zgłosiło się ponad 300 osób. Na zakończenie festiwalu odbył się koncert, w którym wystąpił m.in. zespół EndoPower.
2 października 2019 roku odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Na zaproszenie Rektora prof. Mirosława Wielgosia wykład inauguracyjny „Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce: założenia, zmiany i warunki sukcesu” wygłosił prof. dr hab. Jerzy Woźnicki - Prezes Zarządu Fundacji Rektorów Polskich.
Nowa pracownia leku cytotoksycznego oraz sprzęt medyczny dla oddziału onkologii i kardiologii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu to efekt wsparcia z budżetu województwa w wysokości 2,5 mln zł.
Agnieszka Tycińska z Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku została wybrana podczas Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Katowicach Przewodniczącą Asocjacji Intensywnej Terapii Kardiologicznej PTK.
Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 1,8 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014–2020. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski i dyrektor szpitala Roman Antoni Wysocki.
W Drawskim Centrum Specjalistycznym otwarto dziś Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej. To drugi w województwie, po SPSK2 w Szczecinie, ośrodek dla pacjentów po zawale, z kompleksową opieką, obejmującą także rehabilitację - stacjonarną i w trybie dziennym.