Nowa pracownia leku cytotoksycznego, przystosowana do przygotowywania preparatów stosowanych w chemioterapii, powstała w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Koszt przedsięwzięcia to przeszło 1,5 mln zł.
Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych opublikował komunikat skierowany do fachowego personelu medycznego w sprawie danych dotyczących ryzyka wystąpienia wad wrodzonych, pochodzących z niedawno opublikowanych badań epidemiologicznych dla produktów leczniczych zawierających ondansetron.
Prof. Tomasz Grodzki będzie ministrem zdrowia w moim rządzie; doskonale wie, jak zreformować służbę zdrowia - poinformowała kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. Prof. Alicja Chybicka ma zostać pełnomocnikiem do walki z rakiem.
W tegorocznej jesiennej edycji egzaminu końcowego LEK absolwenci kierunku lekarskiego UJ CM po raz kolejny uzyskali najlepszy wynik spośród wszystkich uczelni medycznych w Polsce – w dwóch podstawowych, najliczniejszych kategoriach zdających po raz pierwszy oraz ostatnich dwóch roczników (w sumie około 95% wszystkich zdających egzamin).
Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Nie ma systemu, który by pilnował, by lekarze nie dyżurowali ponad siły. Za to każdego miesiąca pojawiają się problemy z dopięciem grafiku oddziału ratunkowego tak, by na dyżurze było trzech lekarzy, albo chociaż dwóch. Mimo atrakcyjnych zarobków chętnych wciąż nie jest zbyt wielu. I dlatego jeśli ktoś zgadza się wziąć dyżur 48-godzinny, pracodawca przymyka oko – mówi lekarz pracujący na SOR-ze w rozmowie z portalem gazeta.pl.
Nasze marzenia, żeby Polacy w sferze zdrowia przenieśli się w XXI wiek zmieniły się w plan. Następny krok to realizacja tego planu – powiedziała w sobotę w Krakowie kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. – Jesteśmy do tego gotowi od zaraz.
Służba zdrowia musi być powszechnie dostępna i publiczna; przede wszystkim musimy zapewniać każdemu rodakowi opiekę medyczną za darmo – mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas poświęconej zdrowi konwencji programowej partii w Opolu.
Podwojenie finansów na służbę zdrowia oraz nadanie polityce zdrowotnej priorytetu w programie wyborczym PiS „Piątka dla zdrowia” jest krokiem milowym – stwierdził minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Wzrost nakładów na ochronę zdrowia, Fundusz Modernizacji Szpitali, pakiet badań kontrolnych dla każdego Polaka, koordynowana opieka nad seniorami i osobami niesamodzielnymi w każdym powiecie oraz miliard na centrum onkologii – zakłada „piątka dla zdrowia” zaprezentowana w sobotę przez PiS.
Na przyszły sukces służby zdrowia składają się w istotnej mierze badania medyczne, realizowane w Polsce – powiedział w sobotę w Opolu na konwencji PiS poświęconej zdrowiu wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Wojciech Maksymowicz.
Wydatki na ochronę zdrowia w wysokości 6 proc. PKB oznaczają, że w latach 2018–24 wydamy prawie dwa razy więcej niż w okresie 2008-14 – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Podczas konwencji PiS na temat zdrowia w Opolu ocenił, że decyzja o zwiększeniu nakładów była bardzo odważna.
365 tys. zł od internautów i ponad 1,6 mln zł od Kulczyk Foundation na telefon zaufania prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę: błyskawicznie zebrano kwotę, która w 2020 r. pozwoli nie tylko utrzymać telefon zaufania, ale go rozwinąć tak, by działał całą dobę.
Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu otrzymało certyfikat akredytacyjny przyznawany przez Ministra Zdrowia – poinformował dyrektor opolskiej kliniki Edward Puchała.
Władze województwa opolskiego oczekują od NFZ podpisania kontraktu pozwalającego na uruchomienie oddziału neurochirurgii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Opolu. Czekamy na opinię ministerstwa – odpowiada NFZ.
W ramach systemu Rejestr Asystentów Medycznych dostępna jest nowa funkcjonalność, która umożliwi lekarzom i lekarzom dentystom upoważnienie asystentów medycznych do wystawiania w ich imieniu, poza e-ZLA, także e-recepty i e-skierowania.
Osoby, które chorują na Alzheimera i ich opiekunowie po prostu nie powinni być sami, powinni mieć wsparcie lokalnej społeczności i państwa – mówił w poniedziałek rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.
ZK OZZL informuje, że wysłał do prezesa PiS, premiera RP i ministra zdrowia pisma z wnioskiem o zawarcie porozumienia między Rządem RP a związkami zawodowymi skupionymi w Porozumieniu Zawodów Medycznych ws. nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.
Nowy rezonans magnetyczny kupił bielski szpital wojewódzki. Urządzenie, najnowocześniejsze w Polsce, kosztowało 5,5 mln zł. Zastąpiło zużyty sprzęt starszej generacji, który służył pacjentom od ponad 10 lat – podała dyrektor placówki Sabina Bigos-Jaworowska.
Wiemy jak uzdrowić zrujnowaną przez PiS służbę zdrowia – zapewnił lider PO Grzegorz Schetyna w Ostrowie Wielkopolskim. Dodał, że również z przyszłą szefową KE rozmawiał niedawno o opiece zdrowotnej Polaków, by ci mogli być leczeni jak Francuzi czy Niemcy.