Stan kierowcy karetki pogotowia, poszkodowanego w wyniku wypadku w podpoznańskim Puszczykowie pozwala na jego przesłuchanie - poinformował rzecznik szpitala, w którym przebywa mężczyzna. Prokuratura nadal zbiera materiał dowodowy ws. tragicznego wypadku.
Wystawę zdjęć Jacka Poremby przygotowaną we współpracy ze Stowarzyszeniem Rodzin z Chorobą Fabryego można oglądać w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu 66. Stowarzyszenie od wielu lat działa na rzecz poprawy sytuacji pacjentów z chorobą Fabry’ego w Polsce.
23 kwietnia po południu zakończyła się Akcja Serce, którą realizowała załoga 33. Bazy Lotnictwa Transportowego z Powidza. To pierwsza w tym roku Akcja Serce w wykonaniu lotników z powidzkiej bazy. Do tej pory loty o statusie „hospital” dziesięciokrotnie wykonywały załogi z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego.
Zarząd Województwa Podlaskiego podjął 23 kwietnia uchwałę w sprawie udzielenia dotacji celowej Białostockiemu Centrum Onkologii. Prawie 5 mln zł zostanie przeznaczonych na adaptację budynku na potrzeby Oddziału Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Chemioterapii Dziennej Zakładu Diagnostyki Obrazowej.
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie (Świętokrzyskie) otrzymał blisko 5 milionów złotych dofinansowania z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Pieniądze – 4 799 583,36 zł – zostaną przeznaczone na modernizację Oddziału Intensywnej Terapii staszowskiego szpitala.
Bielski Szpital Wojewódzki rozbudował i zmodernizował szpitalny oddział ratunkowy. Inwestycja, która realizowana była dwa lata, kosztowała około 8,3 mln zł – poinformowała we wtorek przedstawicielka szpitala Jolanta Trojanowska.
Skutki zanieczyszczeń powietrza to nie tylko indywidualna utrata zdrowia, ale też koszty, które ponoszą wszyscy mieszkańcy krajów. Nie chodzi tylko o hospitalizacje czy inne usługi lecznicze, ale też koszt utraconych dni pracy, obniżonej produktywności, rent, wcześniejszych emerytur, w końcu – utraconych wskutek wcześniejszego zgonu lat życia.
Kilkaset młodych osób, mieszkańców powiatu poznańskiego, będzie mogło nieodpłatnie zaszczepić się przeciw ludzkiemu wirusowi brodawczaka (HPV). W tym roku po raz pierwszy program obejmie także chłopców.
Prelekcje i dyskusje nt. metod wykrywania wad słuchu, systemu opieki nad osobami niedosłyszącymi czy finansowania leczenia głuchoty z użyciem implantów słuchowych znalazły się w programie rozpoczynającego się w czwartek we Wrocławiu międzynarodowego sympozjum EURO-CIU.
Od 4 maja 2019 r. udostępnienie dokumentacji medycznej pacjentowi lub jego przedstawicielowi ustawowemu będzie bezpłatne. Dotyczy to jednak tylko dokumentów udostępnianych pacjentowi po raz pierwszy.
Wskazanie warunków występowania o sporządzenie dokumentu elektronicznego potwierdzającego prawo do świadczeń opieki zdrowotnej m.in. dla lekarzy bez kontraktu z NFZ – to cel projektu rozporządzenia, który trafił właśnie do konsultacji.
Zdaniem NIK program Leki 75+ poprawił dostęp seniorów do produktów leczniczych. Izba ma jednak wątpliwości co do tworzenia wykazu darmowych produktów. Nie wiadomo, czy w sposób optymalny odpowiada on potrzebom seniorów.
W ciągu ostatnich kilku lat spadł odsetek nastolatków podejmujących aktywność fizyczną na umiarkowanym lub intensywnym poziomie – wykazał najnowszy raport z cyklicznego międzynarodowego badania HBSC, dotyczącego zdrowia i zachowań młodzieży.
Neurochirurg prof. Wojciech Maksymowicz, mimo wielu artystycznych zainteresowań w młodości, wybrał nie sztukę, ale medycynę. Nie porzucił jednak malarstwa, uprawia je w wolnych chwilach - mówi, że daje mu odpoczynek od codziennej ciężkiej pracy.
Coraz więcej Polaków umiera na nowotwory, a Polska wciąż znajduje się na szarym końcu Europy, jeśli chodzi o statystyki w tej kwestii. Równocześnie w ciągu ostatnich 20 lat spadła liczba odnotowanych zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych.
94 proc. pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, biorących udział w referendum strajkowym w tej placówce, opowiedziało za taką formą protestu w walce o podwyżki płac – podała śląsko-dąbrowska Solidarność.
W czterech Miejskich Centrach Medycznych – przy ul. Łanowej, Nastrojowej, Przyrodniczej i Leczniczej – powstaną nowoczesne ośrodki rehabilitacji ulokowane w zmodernizowanych obiektach i wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt do fizjoterapii - poinformowały władze Łodzi.
Dwaj górnicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) zaprojektowali i skonstruowali ławkę, która jest nie tylko miejscem odpoczynku, ale również mierzy poziom zanieczyszczenia powietrza. Jest też wyposażona w router Wi-Fi i cztery gniazda USB.
Pierwsza kobieta na świecie, która otworzyła żeńską aptekę, pierwsza, która otrzymała koncesję na własną aptekę w Polsce, działaczka społeczna - Antonina Leśniewska, patronka stołecznego Muzeum Farmacji. To była wyjątkowa postać - mówi kierownik placówki Iwona Arabas.
18 kwietnia w podległym samorządowi województwa Dolnośląskim Centrum Onkologii otwarto Oddział Nowotworów Tkanek Miękkich, Skóry i Czerniaków.