1 kwietnia odbyło się spotkanie dyrektorów gdańskich szkół ponadpodstawowych i koordynatorów szkolnych Programu z jego realizatorami z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W spotkaniu uczestniczył także zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych Piotr Kowalczuk.
Lista produktów i substancji, używanych przez dzieci i młodzież do odurzania się jest o wiele dłuższa niż się powszechnie uważa. To nie tylko substancje powszechnie uznawane za narkotyki, dzieci i młodzież narkotyzują się popularnymi lekami dostępnymi bez recepty w aptece czy drogerii.
Prof. dr hab. n. med. Barbara Dołęgowska Człowiekiem Roku 2018 r. Kategoria - nagroda specjalna za dokonania naukowe. Tak postanowiła kapituła konkursu, którego organizatorem jest Głos Szczeciński.
Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku z dniem 1 kwietnia rozpoczęło realizację świadczeń z zakresu ratownictwa medycznego. PCZ realizuje zadania dla 3 karetek - jednej typu S i jednej typu P - stacjonującej w Kluczborku oraz połowę karetki typu P stacjonującej w Byczynie.
Prawie 38 mln zł to koszt inwestycji, które na przestrzeni 10 lat pozwoliły zmienić oblicze naszego szpitala. Nowoczesny sprzęt, zmodernizowane oddziały podnoszą standardy i komfort leczenia pacjentów – powiedział starosta Józef Tomal.
Samorządy, placówki ochrony zdrowia i organizacje pozarządowe mają szansę na realizację projektów związanych z profilaktyką i edukacją HIV.
W środę rozpocznie się kontrola NFZ w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim, gdzie 35-letni pacjent uskarżający się na ból w klatce piersiowej spędził – według jego bliskich – około 10 godzin w izbie przyjęć. Mężczyzna zmarł wskutek zawału serca po przewiezieniu do innej placówki.
We wtorek pod Ministerstwem Zdrowia o godz. 13.00 zaprotestują Związek Powiatów Polskich i przedstawiciele szpitali powiatowych. Protest wspiera część organizacji pracowników ochrony zdrowia, w tym OZZL.
Lek. Maria Maciaszek, prezes krakowskiej Fundacji „Przystań Medyczna” oraz prof. Ewa Kucewicz-Czech z Katowic otrzymały statuetki w plebiscycie „Miłosierny Samarytanin”.
Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak i wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski uczestniczyli w spotkaniu i konferencji prasowej podsumowującej 2 miesiące działania pilotażowego programu sieci onkologicznej na Dolnym Śląsku.
Wywalczony przez lekarzy rezydentów i zapisany w ustawie wzrost wydatków na zdrowie to niestety fikcja - czytamy w komunikacie organizacji przedsiębiorców.
Konieczne jest w krótkim czasie podwojenie nakładów na psychiatrię dzieci i młodzieży i zwiększenie o 50 proc. dla dorosłych – powiedział dyrektor Biura ds. Pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dr Marek Balicki.
W ciągu trzech lat polska onkologia została dofinansowana kwotą 1,5 mld zł – mówił podczas podpisania umów z Centrum Onkologii w Warszawie i Gliwicach wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.
Kosztem ponad 8,2 mln zł Szpital Kliniczny nr 1 w Zabrzu zmodernizował oddział urologiczny, przebudowując pomieszczenia i wyposażając je w nową aparaturę medyczną. W poniedziałek, po trwającym blisko półtora roku remoncie, oddział zostanie oficjalnie otwarty.
Od 1 kwietnia br. Narodowy Fundusz Zdrowia będzie płacić Białostockiemu Hospicjum dla Dzieci za opiekę nad pacjentkami w ciąży, które dowiedziały się z badań, że ich dzieci będą nieuleczalnie chore.
Ruszył cykl bezpłatnych warsztatów pt. „Zdrowiej”, który ma pomóc osobom z chorobą nowotworową i ich bliskim w radzeniu sobie ze stresem i emocjami. Spotkania odbywają się co poniedziałek w stolicy, a ich organizatorem jest Ruch Społeczny Polskie Amazonki.
Oswajanie najmłodszych pacjentów w tematyką raka to główny cel książeczki pt. "Miś Gabiś przegania onkostrachy", która powstała w Białymstoku, a latem ma trafić na rynek księgarski. Dochód ze sprzedaży trafi na rzecz pacjentów, podopiecznych klinik onkologii dziecięcej.
W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otworzymy nowy kierunek - pielęgniarstwo - zapowiedział w sobotę założyciel uczelni o. Tadeusz Rydzyk.
Skrócenie kolejek, poprawa dostępności do kosztochłonnej diagnostyki – tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, operacji usunięcia zaćmy oraz poprawa kondycji finansowej szpitali to najważniejsze cele zarządzeń podpisanych przez Prezesa NFZ.
Nawet 2 mln Polek mogą chorować na endometriozę, jedną z najbardziej dokuczliwych chorób kobiecych – przypomniała Fundacja Pokonać Endometriozę.