Uniwersyteckie Centrum Onkologii powstało w miejsce dotychczasowego pododdziału ginekologii onkologicznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Oprócz leczenia pacjentek będzie się też zajmować badaniami naukowymi nad rakiem jajnika.
Współpraca lubelskich okulistów z prof. Marco Zarbinem, doradcą rządu amerykańskiego oraz szefem Instytutu Okulistyki i Badań nad Układem Wzrokowym Uniwersytetu Rutgersa w Newark, zaowocowała przyznaniem lubelskiej uczelni grantu prestiżowej Fundacji Fulbrighta, który pozwoli na przeszczepienie na polski grunt amerykańskich rozwiązań telemedycznych.
Posłowie opozycji chcieli uzyskać od ministra zdrowia informację na temat zapisów ustawy, gwarantujących wzrost nakładów na zdrowie. W czwartek po południu miało się odbyć w tej sprawie posiedzenie Komisji Zdrowia.
Trzeba się urodzić Japonką albo Włochem, aby mieć przed sobą najwięcej lat życia wśród światowych nacji. Rokowania dla mieszkańców Polski są słabsze, ale nadal mamy perspektywę poprawy.
Do połowy kwietnia powinny zostać rozstrzygnięte konkursy na dyrektorów trzech dużych szpitali podległych samorządowi woj. śląskiego – w Częstochowie, Sosnowcu i Jastrzębiu Zdroju – poinformował we wtorek marszałek województwa Jakub Chełstowski.
W ramach akcji „Spalajmy. Nie zatruwajmy” mobilne laboratorium Eko Patrolu Głównego Instytutu Górnictwa (GIG) przeprowadzi specjalistyczne badania jakości powietrza w Poznaniu. Pozwolą one zmierzyć m.in. stężenie pyłów zawieszonych PM1, PM 2,5, PM10 oraz tlenku węgla.
Insuliny oraz szczepionki przeciw odrze i grypie znalazły się na liście specyfików, których dostępność w Polsce jest zagrożona. Wykaz, który jest załącznikiem do obwieszczenia ministra zdrowia, został opublikowany we wtorek.
Ponad 100 placówek, blisko 2000 badań i 10 000 odwiedzających. Tak w liczbach wygląda akcja Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia - „Dzień Kobiet z cytologią”.
Mała, lekka gąbeczka stworzona na Politechnice Warszawskiej wygląda niepozornie, ale odgrywa wielką rolę: jest "rusztowaniem" pomagającym w odbudowie kości. Łatwiej też będzie ją wykorzystać na sali operacyjnej niż inne substytuty kości - zapewniają jej twórcy, naukowcy z PW.
Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych przystąpił do projektu finansowanego z programu Komisji Europejskiej poświęconemu wspieraniu badań i innowacji Horizon 2020.
8 marca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w plebiscycie Człowiek Roku organizowanym przez redakcję „Gazety Krakowskiej”. Po raz 27 wyróżniono wybitnych artystów, lekarzy i naukowców związanych z Krakowem i Małopolską.
Prokuratura Rejonowa w Kutnie i miejscowa policja prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł 37-letni pacjent szpitala w Kutnie.
Presartan, popularny lek na nadciśnienie, został wycofany z aptek. Decyzję w tej sprawie podjął we wtorek Główny Inspektor Farmaceutyczny.
283 rodziców skorzystało z opieki nad nieuleczalnie chorym płodem. To ponad 10 razy mniej, niż zakładał NFZ – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.
W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce 13 marca odbyła się konferencja, otwierająca wspólny projekt ostrołęckiej placówki i Lwowskiego Obwodowego Dziecięcego Szpitala Klinicznego „OHMATDYT”, który zakłada zwiększenie dostępu do usług opieki zdrowotnej w zakresie współczesnej chirurgii.
Termomodernizacje przejdzie kilka obiektów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.
Otwarty dział diagnostyki obrazowej w lubelskim szpitalu MSWiA jest ostatnią komórką oddawaną do użytku w nowo wybudowanym łączniku.
15 budynków krakowskich przychodni zdrowia przejdzie gruntowną termomodernizację dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Na realizację tego zadania zarząd województwa przeznaczył blisko 5 mln zł.
W 2018 roku w województwie zachodniopomorskim na pierwszą, umówioną wizytę do trzech rodzajów poradni - endokrynologicznej, kardiologicznej i ortopedycznej - nie przyszło prawie 13 tys. pacjentów.
Szpital w Gryficach i Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Szczecinie ynowe inwestycje. Działania lecznicy w Gryficach Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego wesprze kwotą 1 mln zł, a szczecińskiego WOMP - 500 tys. zł.